rekonstrukcja tragedii miechowickiej
AktualnościKultura

Rekonstrukcja Tragedii Miechowickiej [ONLINE]

Rekonstrukcja Tragedii Miechowickiej odbędzie się w tym roku online.

Jedno z największych wydarzeń historycznych w południowej Polsce, jakim jest rekonstrukcja „Walki o Miechowice” odbędzie się w sieci. Rekonstrukcja Tragedii Miechowickiej nie może się odbyć w tradycyjny sposób, ponieważ obowiązujące obostrzenia związane z koronawirusem na to nie pozwalają.

Rekonstrukcja Tragedii Miechowickiej w sieci

– To mam być wspomnienie poprzednich edycji. Trochę zdjęć, trochę materiałów filmowych, trochę relacji organizatorów i znanych aktorów Cezarego Żaka i Lecha Dyblika, a także rekonstruktorów, którzy brali udział w Widowisku Historycznym „Walka o Miechowice”. Chodzi o to, aby o rekonstrukcji opowiedzieć widzom od podszewki – mówił Dariusz Pietrucha, prezes stowarzyszenia „Pro Fortalicium”.

Kiedy, o której i gdzie będzie można śledzić rekonstrukcję Tragedii Miechowickiej?

Widowisko zobaczymy 23 stycznia, w sobotę na stronie Stowarzyszenia „Pro Fortalicium” i facebooku Miasta Bytom. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00. Tragedia Miechowicka to jedno z najbardziej dramatycznych zdarzeń, jakie miało miejsce w trakcie wkroczenia Armii Czerwonej na Śląsk w styczniu 1945 roku. Z rąk Sowietów w Miechowicach zginęło 380 osób.

Źródło informacji: radiopiekary.pl
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
-1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.