grupy speed
Aktualności

Minął rok od założenia grupy Speed w Bytomiu

Minął rok od założenia grupy Speed w Bytomiu. Ponad 2700 ujawnionych wykroczeń, zatrzymanych 116 dowodów rejestracyjnych i 50 praw jazdy.

To tylko niektóre z wyników grupy Speed w Bytomiu. Celem tej grupy to zwalczanie najniebezpieczniejszych zachowań na drodze, w tym też walka z piratami drogowymi. Grupa Speed powstała w lipcu 2019 roku. Policjanci wchodzący w jej skład kierowani są w te rejony, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczanie prędkości.

Jakie zadania należą do grupy Speed?

Między innymi do zadań grupy Speed należy:

  • ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń, takich jak: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym w obrębie przejść dla pieszych, a także innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych,
  • monitorowanie oraz analiza umieszczanych w Internecie nagrań (filmów) prezentujących notoryczne przekraczanie prędkości przez tych samych sprawców.

Bilans z roku 2020

Bilans działań bytomskiej grupy w 2020 roku to ponad 1700 kontroli pojazdów. Ujawniono ponad 2700 wykroczeń. Nałożonych prawie 1500 mandatów. To również zatrzymanych 50 praw jazdy, w tym 29 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h. Funkcjonariusze policji z tej grupy zatrzymali także 116 dowodów rejestracyjnych kierowcom, którzy nie posiadali aktualnych badań technicznych. Nie tylko z tego powodu, ale też ich pojazdy stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym. Ujawniono również ponad 50 przestępstw drogowych. Między innymi to nietrzeźwi kierowcy, osoby, które nie zatrzymały się do kontroli, czy też kierowały pojazdami pomimo cofniętych uprawnień.

Źródło informacji, zdjęcie: bytom.slaska.policja.gov.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.