AktualnościLifestyleWiadomości

Regranting – rozstrzygnięto kolejną edycję

Działania lokalne, dzięki którym można zmienić coś na terenie miasta cieszą się sporym zainteresowaniem. Poznaliśmy wyniki kolejnej edycji regrantingu.

Chętni, którzy zgłaszają projekty, mogą zakwalifikować je do dwóch rodzajów – społecznych i inwestycyjnych. Co wybrano?

Regranting – podano wyniki naboru

Uporządkowanie podwórzy, instalacja mozaiki na terenie „Ula”, stworzenie pracowni Babskiego Majsterkowania oraz zielonej strefy w ogrodzie MDK nr 1. To tylko część projektów, które uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu na mikrodotacje organizowanego przez miasto.

– W tym roku otrzymaliśmy 65 wniosków. Komisja konkursowa wybrała 24 projekty, w tym 16 społecznych i 8 inwestycyjnych. W sumie rozdysponowanych zostanie 80 tys. zł – tłumaczy Jagoda Stuła z Fundacji Inqubator Teatralny. Operatorem regrantingu są Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny, które prowadzą Lokal w Bytomiu.

Mozaika, podwórze, zielona strefa i pracownia

Dotacje na projekty inwestycyjne otrzymało m.in. stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców, które uporządkuje podwórze pomiędzy ulicami Podgórną, Kościelną i Murarską 12, m.in. nasadzi roślinność i zamontuje zbiornik na deszczówkę. W ramach przyznanej dotacji zostanie także zrealizowany projekt Wolnego Stowarzyszenia Zielonych Artystów „Strefa Drzewa”, w ramach którego w ogrodzie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 powstanie zielona strefa wypoczynku. Stowarzyszenie odnowi część muru, ozdobi go ręcznie robionymi i malowanymi płytkami ceramicznymi, stworzy zielono-wiklinową ścianę oraz zagospodaruje teren wokół drzew. Liga Kobiet Nieobojętnych stworzy pracownię Babskiego Majsterkowania, składającą się z m.in. sześciu stołów roboczych, magazynu narzędzi i wyposażenia. Z kolei w ramach kolejnego projektu na terenie siedziby bytomskiego ZHP w budynku „Ulu” u zbiegu ul. Korfantego i Sokoła, Fundacja „Śląskie Obrazy” zainstaluje mozaikę oraz zrewitalizuje mur.

Piknik, warsztaty i CZADowa Akademia

Wśród projektów społecznych, które otrzymały dofinansowanie, znalazł się między innymi projekt Stowarzyszenia Miłośników Rozbarku, które przygotuje Piknik na Placu Barbary. W ramach regrantingu zostanie także zorganizowany przez Fundację ToTutaj-Oficyna cykl warsztatów dla kobiet w kryzysach psychicznych. Ochotnicza Straż Pożarna Górniki po raz kolejny zorganizuje „CZADową Akademię”. Druhowie z OSP Górniki przygotują zajęcia dla dzieci, jak i dorosłych poświęcone bezpieczeństwu w drodze do szkoły i pracy.

Projekty w ramach mikrodotacji będą realizowane do 31 października 2023 roku. Na liście rezerwowej znalazło się 25 projektów. – Jeśli niektóre z projektów, którym przyznano dofinansowanie, nie będą realizowane, wtedy dotację otrzymają wnioskodawcy z listy rezerwowej – zaznacza Jagoda Stuła.

Na działania społeczne maksymalna kwota dotacji to 2500 złotych, natomiast na działania inwestycyjne kwota do 5000 złotych. Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom.

Konkurs organizowany jest w celu utrzymania trwałości projektu pn. „Koncepcja projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji dla miasta Bytomia. Bytom Odnowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych”.

Lista rankingowa regrntingu znajduje się TUTAJ.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.