Ruszył projekt „Lokalne działania”
Aktualności

Ruszył projekt „Lokalne działania”

lokal w Bytomiu ruszył z kolejną edycją projektu „Lokalne działania”. Projekty można zgłaszać w kategorii inwestycyjne i społeczne.

Jeśli masz pomysł na lokalne działanie to ten program jest właśnie dla Ciebie. Dzięki temu programowi możesz zmienić coś w twoim mieście lub nawet zorganizować wydarzenie. Nabór wniosków trwa do 25 kwietnia i można jest zgłaszać w kategorii inwestycyjne oraz społeczne. Organizatorami akcji jest Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny, czyli organy prowadzące lokal w Bytomiu.

Lokalne działania inaczej regranting

Tak jak wspomnieliśmy, projekty dzielą się na dwa rodzaje akcji – społeczne i inwestycyjne. Społeczne to między innymi aktywizacja wydarzeń lokalnie, integracyjnych i spotkania sąsiedzkie. Z kolei inwestycyjne to np. mała architektura, drobne remonty lub materiały do niewielkich prac remontowych. Maksymalna kwota do wydania na projekty społeczne to 2500 złotych, a na inwestycyjne to 5000 złotych. Przy składaniu wniosku, nie trzeba mieć własnego wkładu pieniężnego.

Zgłoszone projekty – zgodnie z założeniami, muszą dziać się na terenie rewitalizowanym. Sprawdź na mapie, o które tereny chodzi.

Jak można wziąć udział w programie?

Wnioski o przyznanie mikrodotacji możemy składać za pomocą formularza online, który dostępny jest tutaj. Jak informuje na swojej stronie organizacja – najlepiej wniosek wypełnić „na brudno” przy wykorzystaniu wzoru do pobrania (będzie dostępny poniżej).

We wniosku należy odpowiedzieć na wszystkie pytania w formularzu. Tam znajdziemy podstawowe informacje o tytule projektu, ogólny opis, cele oraz uproszczony budżet projektu. Wniosek należy złożyć do 25 kwietnia, do godziny 23:59.

Kto może się zgłosić po mikrodotacje?

Do lokalnych działań mogą zgłosić się organizacje pozarządowe z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu oraz grupy nieformalne. Innymi słowami mówiąc, nie może być mniej niż trzy osoby pełnoletnie i muszą mieszkać na terenie Bytomia. Jedna organizacja pozarządowa może złożyć maksymalnie 5 wniosków do projektów.

Harmonogram „Lokalne działania”

  • 25.04.2022 – termin składania wniosków
  • 09.05.2022 – ogłoszenie wyników
  • 23.05.2022 – rozpoczęcie realizacji projektów
  • 31.10.2022 – zakończenie realizacji projektu
  • 30.11.2022 – termin złożenia sprawozdania

Jeżeli pula środków finansowych – 80 tysięcy złotych nie zostanie rozdysponowana w całości, to nastąpi kolejny nabór wniosków – 16 maja. Tam wnioski wtedy można składać do 6 czerwca.

Dokumenty do pobrania

Wszystkie dokumenty do pobrania – regulamin konkursu, wzór wniosku, formularz budżetu i rezultatów projektów – znajdziecie na stronie www.lokalwbytomiu.pl.

Konkursu w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego

Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom. Konkurs organizowany jest w celu utrzymania trwałości projektu pn. „Koncepcja projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji dla miasta Bytomia. Bytom Odnowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych”.

Źródło informacji, zdjęcie: lokal w Bytomiu

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.