Nielegalne uprawnienia wydawano w Bytomiu. Cztery osoby z zarzutami
Aktualności

Nielegalne uprawnienia wydawano w Bytomiu. Cztery osoby z zarzutami

W Bytomiu członkowie komisji wydawali nielegalne uprawnienia z kursów. Dziś policja poinformowała o finale sprawy.

Służby, które w naszym mieście zwalczają przestępczość gospodarczą, poinformowała o finale sprawy o wydawanie nielegalnych uprawnień z kursów. Przedstawiono 1850 zarzutów świadczenia nieprawy. Zarzuty usłyszało trzech członków komisji egzaminacyjnej i właściciel firmy, która organizuje kursy kwalifikacyjne.

Nielegalne uprawnienia wydawano w Bytomiu. Cztery osoby z zarzutami

Pierwsza informacja o takie sytuacji pojawiła się w 2016 roku. Wówczas policja w mieście uzyskała informacje na temat nieprawidłowości w procedurach wydawania uprawień elektrycznych przez jedną z bytomskich firm. Od tego momentu policjanci z przestępczości gospodarczej przesłuchali ponad 1500 osób, przeprowadzili mnóstwo analiz i zabezpieczyli szereg dowodów w postaci dokumentacji, która wskazywała na wydawanie świadectw kwalifikacyjnych bez przeprowadzonego egzaminu. To wszystko odbywało się za daną sumę pieniędzy.

To właśnie w taki sposób bytomskie przedsiębiorstwo wydało 1850 fałszywych świadectw kwalifikacyjnych. Dotyczyły one uprawień elektrycznych. Jak wyszło w dochodzeniu, w przestępstwie uczestniczył 50-letni właściciel przedsiębiorstwa oraz brało udział trzech członków komisji Urzędu Regulacji Energetycznej. Wszystkim czterem osobom przedstawiono już zarzuty poświadczenia nieprawdy. Teraz o ich losie ma zdecydować sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.