AktualnościLifestyleWiadomości

Mobilne badanie wątroby. Kiedy, kto i gdzie może je wykonać?

Badanie wątroby będą mogli wykonać w najbliższych dniach chętni, którzy przyjdą na rynek.

Mobilna akcja diagnostyczna, której hasło przewodnie brzmi „Prowadź się zdrowo” adresowana jest do mężczyzn powyżej 40. roku życia, którzy chcieliby wykonać bezpłatne badanie wątroby. Chętni mogą przebadać się 18 i 19 marca na Rynku.

Badanie wątroby dla chętnych

Dane Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają złudzeń – mężczyźni żyją w Polsce średnio o osiem lat krócej niż kobiety. To właśnie oni są narażeni na niealkoholowe stłuszczenie wątroby, które według szacunków może dotyczyć nawet 1/4 Polaków.

Akcja realizowana przez koncern farmaceutyczny Sanofi ma na celu podnieść świadomość panów po 40. roku życia na temat  dbania o własne zdrowie. Bytom stanie się jednym spośród 16 polskich miast, do których zawita specjalny bus, czyli tzw. wątrobus. W jego wnętrzu będzie znajdował się Fibroscan – urządzenie do prostego, szybkiego i nieinwazyjnego badania ryzyka stłuszczenia wątroby. Urządzenie będzie obsługiwane przez technika diagnostycznego firmy Tiba sp. z o.o., która jest ich właścicielem, a zarazem operatorem.

Bezpłatne badania odbędą się 18 i 19 marca od 6.30 do 17.00 na Rynku naprzeciw ul. Strażackiej. Każdy pacjent otrzyma wydruk z wynikiem oraz ewentualną rekomendację do dalszej konsultacji u lekarza specjalisty.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
10
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.