nowa dworcowa
Aktualności

Projekt Nowa Dworcowa: Spotkanie prezydenta z mieszkańcami

Ulica Dworcowa po prawie 30 latach doczekała się przebudowy. Jest jedna z istotnych dróg w centrum Bytomiu. W przyszłym tygodniu odbędzie się w tej sprawie spotkanie.

Za tydzień w środę – 20 października, o godzinie 16:30 w sali sesyjnej w gmachu bytomskiego magistratu przy ulicy Parkowej 2 odbędzie się spotkanie prezydenta Mariusza Wołosza z bytomianami w sprawie projektu przebudowy Nowa Dworcowa. Na spotkanie zostanie omówiony plan, zakres i terminarz prac jakie odbędą się na bytomskiej ulicy. Bytomianie będą mogli zapoznać się z poszczególnymi etapami prac, jakie zaplanowano na Dworcowej.

– Mając świadomość, jak ważne jest to przedsięwzięcie i zdając sobie sprawę z uciążliwości, jakie będą się wiązać z przebudową tej drogi, zachęcam mieszkańców ulicy Dworcowej do udziału w spotkaniu, podczas którego omówimy zakres tej inwestycji – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Podczas spotkania zaprezentujemy nie tylko harmonogram prac, ale również odpowiemy na pytania mieszkańców ulicy Dworcowej związane z realizacją tej ważnej dla naszego miasta inwestycji – podkreślał prezydent Mariusz Wołosz.

Projekt Nowa Dworcowa: Spotkanie prezydenta z mieszkańcami

Na spotkaniu 20 października przy ulicy Parkowej 2 pojawi się, tak jak wyżej wspomnieliśmy prezydent Bytomia, ale także:

  • wiceprezydent Michał Bieda,
  • przedstawiciele MZDiM,
  • członkowie Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.,
  • przedstawiciele ZBM-TBS Sp. z o.o.

ZBM-TBS Sp. z o.o. jest liderem oraz wykonawcą projektu Nowa Dworcowa.

Co przewiduje harmonogram prac na ulicy Dworcowej?

Harmonogram prac podzielono na cztery etapy robót na bytomskiej ulicy. Założenie jest takie, że całość będzie podzielona po ¼ ulic, od ulic Moniuszki do Dworca PKP oraz od Moniuszki do placu Kościuszki z podziałem na stronę budynków o:

  • nieparzystej numeracji,
  • parzystej numeracji

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.