AktualnościSport

Prace remontowe na stadionie GKS Rozbark

Będą kolejne prace remontowe przy naprawie trybuny na stadionie GKS Rozbark.

Zakończyły się już prace związane z naprawą muru oporowego, a także wzmocnieniem konstrukcji zadaszenia trybuny na stadionie GKS Rozbark. Prace zostały odebrane 9 listopada, ale to nie jest koniec remontu na stadionie. Aktualnie rozpoczął się następny etap związany z malowaniem i naprawą dachu trybuny. Miasto wciąż czeka na decyzję z Ministerstwa Sportu o dofinansowanie przebudowy boiska treningowego.

Remont i naprawa trybuny na stadionie GKS Rozbark przy ulicy Tuwima realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego – „Rozbark – nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na GKS Rozbark”.

W ramach przewidzianych prac wyłonionych w drodze przetargu wykonawca najpierw rozebrał, a później odtworzył mur oporowy trybuny, wyremontował strefę oparcia konstrukcji stalowej na fundamentach oraz zabezpieczył ją antykorozyjnie. Dodatkowo konstrukcja zadaszenia została wyczyszczona i pomalowana, schody wraz z balustradą od strony boiska treningowego przeszły remont, zaś skarpę wyprofilowano.

Po zakończeniu i odebraniu prac, wykonawca przystąpił do realizacji następnego etapu odnowy trybuny, w ramach którego naprawione i pomalowane zostanie zadaszenie trybuny, a także odświeżony będzie napis „GKS Rozbark”.

Warto dodać, że naprawa trybuny stadionu jest konieczna, aby móc zrealizować następny etap inwestycji, czyli przebudowę boiska treningowego. Wynika to przede wszystkim z decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który nakazał remont trybuny ze względu na pogarszający się stan obiektu i bezpieczeństwo kibiców przebywających na stadionie. Zanim rozpoczęły się przygotowania do ogłoszenia przetargu, konieczne było wykonanie ekspertyzy technicznej trybuny głównej i określenia niezbędnych napraw na obiekcie.

Koszt wszystkich prac wraz z ekspertyzą techniczną wyniesie 425 tys. zł (35 tys. zł to koszty, które poniesie klub GKS „Rozbark”).

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, miasto wciąż czeka na decyzję z Ministerstwa Sportu odnośnie dofinansowania przebudowy boiska treningowego. Od tej decyzji jest uzależniony dalszy rozwój prac remontowych na stadionie.

Źródło, zdjęcia: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.