AktualnościKoronawirus

[PILNE] Nie będzie narodowej kwarantanny!

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu poinformował Polaków o tym, że nie będzie konieczności wprowadzania narodowej kwarantanny.

W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych – 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek – napisał na swoim facebooku premier Mateusz Morawiecki.

To jest dobra wiadomość. Pytanie: co dalej?

Premier RP wspólnie z Radą Medyczną ustalił, że bardziej radykalne kroki nie zostaną już podjęte – jeżeli liczba zachorowań utrzyma się na poziomie takim jakim jest. Restrykcje, które zostały wprowadzone od zeszłej soboty, obowiązują do 29 listopada.

Szef rządu wspomniał w swoim wystąpieniu o szczepionce:

– Pamiętamy, zanim szczepionka do nas dotrze, czeka nas jeszcze kilka długich miesięcy, w których możemy polegać przede wszystkim na sobie. Bądźmy dla siebie szczególnie dobrzy i wyrozumiali – podsumował szef rządu, Mateusz Morawiecki.

Jak wspominaliśmy w naszym artykule: szczepionkę na koronawirusa dostaną w pierwszej kolejności seniorzy, personel medyczny i służby.

Poniżej wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego:

Źródło: facebook Premiera Mateusza Morawieckiego

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.