Aktualności

Odnowiony DPS „Kombatant”

Właśnie zakończył się pierwszy etap prac remontowych w miechowickim Domu Pomocy Społecznej Kombatant, gdzie w ramach inwestycji za ponad 1,6 mln zł zmodernizowanych zostało 88 balkonów i naprawiono już część elewacji budynku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy wykonawcy oraz samego efektu, bo całość wygląda bardzo estetycznie, a co najważniejsze jest dostosowana do potrzeb naszych mieszkańców. Oni sami także są zadowoleni i z przyjemnością korzystają już z nowych balkonów. Dla wielu naszych pensjonariuszy, którzy ze względu na stan zdrowia nie opuszczają już swoich mieszkań lub budynku, balkon to okno na świat – mówiła Jolanta Lesiczka, dyrektorka DPS Kombatant.

W ramach dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – na nowych balkonach miechowickiego ośrodka położono antypoślizgową posadzkę i wymieniono balustrady, których parametry zgodne są z wszelkimi normami bezpieczeństwa dla osób niepełnosprawnościami.

Jak podkreśla dyrektorka, ta inwestycja ta pozwoli na bezpieczne prowadzenie zajęć terapeutycznych poprzez werandowanie i hortiterapię – czyli terapię opartą na kontakcie z przyrodą. W pierwszym etapie ekipy budowlane wyremontowały zniszczoną elewację ściany południowej i część ściany zachodniej.

Ośrodek został już częściowo ocieplony, usunięto zaglonienia, uzupełniono ubytki w tynku, a obiekt nowy kolor.

Podczas remontu okazało się, że w starej elewacji zagnieździły się ptaki, dlatego w porozumieniu z ornitologiem, zamontowaliśmy dla nich budki lęgowe. W drugim etapie prac zaplanowaliśmy remont pozostałych ścian ośrodka, a w trzecim – tzw. czystych ścian, czyli tych bez balkonów – mówiła Jolanta Lesiczka.

Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na lato 2021. Dostosowanie budynku i otoczenia do potrzeb osób niepełnosprawnych Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Bytomiu – Modernizacja balkonów wraz z naprawą elewacji współfinansowane jest ze środków PFRON, w ramach dofinansowania robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych z wyjątkiem rozbiórki tych obiektów ze środków PFRON w ramach zadań Samorządu Województwa Śląskiego.

Źródło: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.