zabiegi wss nr 4 w bytomiu
AktualnościKoronawirus

Powrót do planowanych zabiegów w WSS nr 4 w Bytomiu

W bytomskiej placówce szpitalnej, czyli w WSS nr 4 w Bytomiu mamy powrót do planowanych zabiegów i zmniejszenie liczby łóżek covidowych.

Zmniejszyła się liczba łóżek covidowych z 212 do 118 sztuk w WSS nr 4 w Bytomiu. W tej placówce szpitalnej od 10 maja ruszają planowane zabiegi. Dwa oddziały już przyjmują pacjentów bez potwierdzonego wyniku testu na obecność koronawirusa. Zabiegi w trybie planowanym wykonują dwa zespoły z oddziałów:

  • Chirurgii Naczyniowej,
  • Okulistyki.

– Mamy pełne obłożenie – mówi Janusz Kuśmierz, kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej –  Kontaktujemy się z pacjentami zapisanymi w kolejkę i ustalamy nowe terminy zabiegów.

Planowane zabiegi powracają i zmniejsza się liczba łóżek covidowych w WSS nr 4 w Bytomiu

Z miejsc covidowych zwolniono Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Póki co w trybie ostrym operacje wykonuje Oddział Neurochirurgii i Traumatologii. Od 10 maja, wspomniane oddziały będą mogły wykonywać zabiegi w trybie planowanych.

W bytomskim szpitalu nadal są leczeni pacjenci z koronawirusem. Na Oddziale Psychiatrii, gdzie znajdują się 34 miejsca dla zakażonych pacjentów wirusem SARS-CoV-2 – III poziom zabezpieczenia szpitalnego. Także są miejsca na Oddziale Pulmonologii, gdzie znajduje się 50 stanowisk – II poziom zabezpieczenia szpitalnego.

Szpital w Bytomiu dysponuje także 34 stanowiskami obserwacyjnymi – I poziom zabezpieczenia szpitalnego. Jednak nie wykluczę jest, że w ciągu najbliższych dni liczba łóżek covidowy będzie jeszcze mniejsza.

Warto nadmienić, że w szczytowym momencie III fali epidemii koronawirusa, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w naszym mieście – w całości przekształcono w placówkę dla pacjentów z koronawirusem. Wtedy placówka dysponowała 212 miejscami na wszystkich poziomach zabezpieczenia szpitalnego.

Jeden z punktów szczepień masowych znajduje się w bytomskim szpitalu

Przypominamy, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu to jeden z trzech punktów szczepień masowych w Bytomiu. W tym miejscu szczepią około 200 osób dziennie.

Źródło informacji: WSS nr 4 Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.