kasia moś
Kultura

Kasia Moś powraca z nowym albumem! Złożyła hołd znanemu kompozytorowi

Artystka, która pochodzi z Bytomia – złożyła hołd znanemu kompozytorowi i dyrygentowi. Kasia Moś powraca z całkiem nowym albumem.

Kasia Moś – znana artystka uczciła pamięć o znanym kompozytorze, dając niezapomniany koncert w sali NOSPR w Katowicach. Zapis z tego wspaniałego i wyjątkowego koncertu ukazuje się na specjalnej płycie w towarzystwie jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie.

Kasia Moś w hołdzie Stanisławowi Moniuszce. Powraca z całkiem nowym albumem

Rok 2019 był w Polsce poświęcony Stanisławowi Moniuszce. Kasia Moś uczciła jego pamięć – dając niezapomniany koncert w Sali NOSPR w Katowicach. Zapis tego wspaniałego wydarzenia możemy znaleźć na płycie „Moniuszko 200” w towarzystwie jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. O kim mowa? Mowa o Orkiestrze Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia, czyli ojca artystki.

Kasia Moś powraca z nowym albumem. Nowy album składa się z płyty CD i DVD w wersji koncertowej. Za muzykę i aranżację odpowiedzialni są: brat artystki – Mateusz Moś: skrzypce i Mateusz Kołakowski: fortepian.

Co przygotowali artyści na koncert poświęcony twórczości kompozytora?

Artyści przygotowali na wydarzenie niesamowite interpretacje utworów Stanisława Moniuszki. Wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że nadali kompozycjom sznyt bardzo nowoczesny. Wykorzystali do tego chociażby syntezatory Moog, czy elektryczne skrzypce. Stylistycznie oscylowali czasami wokół klimatów hinduskich, a nawet szli w kierunku muzyki elektronicznej. Momentami zahaczyli w pewnym stopniu o twórczość Stinga, czyli Alicii Keys.

Na scenie oprócz znakomitej orkiestry i artystki pojawili się także muzycy zespołu Kasi Moś. Mateusz Kołakowski był odpowiedzialny za fortepian i instrumenty klawiszowe. Brat Kasi – Mateusz Moś grał na skrzypcach i był odpowiedzialny także za wokal. Maciej Maguski dał pokaz na gitarze basowej i pokazał jak Nam jak działa syntezator basowy Moog, a Tomasz Mądzielewski grał na perkusji.

To wszystko razem w połączniu dało powalający efekt. Publiczność była zachwycona. Zgromadziła się ona w grudniowy wieczór w stolicy Śląska. To właśnie oni mieli okazję doświadczyć kapitalnej transformacji utworów Stanisława Moniuszki do współczesnego wymiaru bez szkody dla klimatu, a przede wszystkim – genialnych melodii kompozytora.

O tym, że opinia wcale nie jest przesadzona, można przekonać się, słuchając wspaniałego wykonania nieśmiertelnej „Prząśniczki”. Aktualnie to wykonanie na Youtubie artystki ma ponad 2 miliony wyświetleń.

Opowiedzmy trochę o Kasi Moś

Kasia Moś jest piosenkarką, kompozytorką, autorką tekstów piosenek i aktywistką społeczną.  Artystka jest z pochodzenia bytomianką. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

W 2014 roku była finalistką trzeciej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Reprezentantka Polski z utworem „Flashlight” w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2017 roku.

Tracklista nowego albumu CD i DVD – Kasia Moś & Aukso – „Moniuszko 200”.

 1. Latem brzózka mała z liściem rozmawiała
 2. Lirnik wioskowy
 3. Kum i kuma
 4. Krakowiaczek
 5. Spać mi kazali
 6. Kozak
 7. Znasz-li ten kraj
 8. Hola ptaszki
 9. Zapomniane skrzypki moje
 10. Dumka
 11. Prząśniczka

Źródło informacji: Muzotakt / Wikipedia
Zdjęcie: Kasia Moś Facebook

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.