Pomoc dla Mii Goldy – małej i walecznej bytomianki
Aktualności

Pomoc dla Mii Goldy – małej i walecznej bytomianki

Mia Golda – to 3-letnia mała i waleczna bytomianka, która potrzebuje naszej pomocy by stanąć na nóżki i mieć normalne dzieciństwo.

O pomocy dla Mii Goldy pisaliśmy już w czerwcu, kiedy cały dochód z imprezy Becek Dzieciom miał zostać przeznaczony właśnie dla małej i walecznej bytomianki, ale dziewczynka nadal potrzebuje naszej pomocy. Operacja, która miała odbyć się 20 lipca została odwołana z powodu braku środków finansowych. Wierzymy to, że Mii uda się pomóc, a sama się przecież nie poddaje bez walki.

Pomoc dla Mii Goldy – małej i walecznej bytomianki

Mia wraz z rodzicami pochodzi z naszego miasta. Dziewczynka ciężko choruje na rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, zespół Arnolda-Chiariego, wiotkie porażenie kończyn dolnych, stopy końsko-szpotawe, przepuklinę oponowo – rdzeniową oraz pęcherz neurogenny. Dość sporo tego, jak na 3-letnią małą osóbkę, prawda? Niestety, ale operacja, która miała odbyć się 20 lipca została odwołana ze względu na brak środków finansowych.

„Zbiórka idzie fatalnie, ostatnie wpływy dobowe są w granicach 100 zł. Operacja była wyznaczona na 20 lipca, niestety została odwołana ze względu na brak pieniążków” – mówi nam wolontariuszka ze zbiórki dla Mii Goldy.

Operacja daje dziewczynce sporo możliwości. Lekarze nie dawali jej żadnych szans na to, że będzie chodziła. Jednak mała wojowniczka się nie poddaje i sama chce poruszać się na nogach – na stojąco. Mia ma silny odruch chodu, co jest już połową sukcesu. Rodzice Mii trafili do European Paley Institue, gdzie specjaliści powiedzieli, że nie uszkodzą mięśni – zrobią jej biodra i miednice. Wyprostują także kolana i będzie mogła korzystać nadal z wózka, ba nawet też z chodzika. Po swoim domu będzie przemieszczać się w ortezach, ale na własnych nogach. Wyprostują również stópki, a po operacji odbędzie się rehabilitacja.

Pomóżmy Mii – małej i walecznej bytomiance wrócić do zdrowia, by już dłużej nie cierpiała. Mama Mii prowadzi także blog na facebooku: https://www.facebook.com/pomocdlamii.

Zdjęcie: Facebook Mia-Waleczna

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.