AktualnościWiadomości

Policjanci podsumowali rok

Prawie 300 kontroli stanu trzeźwości kierowców, 79 interwencji, kilkadziesiąt mandatów i pouczeń. To tylko niektóre dane z jednego dnia pracy bytomskiej Policji. Mundurowi podsumowali rok.

W wydarzeniu brali udział najwyżej postawieni reprezentanci śląskiego garnizonu. Podkreślono, że zeszły rok był trudny, bo nie brakowało zadań związanych zarówno z pandemią, wydarzeniami na granicy z Białorusią oraz wojną w Ukrainie.

Policjanci podsumowali rok. Na co zwrócili uwagę?

Działania na rzecz Ukrainy były kluczowymi w zeszłorocznej pracy. Organizowano zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, pomagano przy transporcie uciekających z Ukrainy rodzin, a trzy rodziny znalazły schronienie w domach bytomskich policjantów. To jednak nie wszystko. Podsumowano wyniki poszczególnych pionów: kryminalnego, prewencji, ruchu drogowego oraz służb logistycznych. Komendant bytomskiej policji podziękował władzom miasta za dotychczasowy wkład gminy w działania formacji. Okazuje się, że w ubiegłym roku z budżetu miasta na dofinansowanie zakupu radiowozu popłynęło 85 tys. zł. Z kolei na dodatkowe patrole Policji miasto przekazało ponad 77 tys. zł.

Źródło: UM Bytom

Fot: Hubert Klimek

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.