AktualnościWiadomości

Nie żyje 23-letni Dawid. Był druhem OSP

Dawid był młody, miał przed sobą z pewnością wiele planów na życie. Pracował zawodowo i niósł pomoc, będąc druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach. Zginął wczoraj rano.

Sumienny, uczynny, skory do pomocy – taki był Dawid we wspomnieniach kolegów z OSP. Niestety jego krótkie życie zakończyło się w tragicznych okolicznościach.

Druh OSP Bytom-Górniki zginął w miejscu pracy

Wojewódzkie Centrum poinformowało dziś, że 5 lutego o 7:40 doszło do wypadku w zakładzie pracy na terenie Bytomia. Wiadome było, że mężczyzna został wciągnięty przez taśmociąg i nie udało się go uratować. Tego samego dnia informację o śmierci druha zamieściła w mediach społecznościowych Ochotnicza Straż Pożarna w Górnikach, gdzie zamieszczono wzruszające słowa pożegnania:

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomości o śmierci naszego przyjaciela dh Dawida, który odszedł od nas w wieku 23 lat. Nieoczekiwana śmierć wyrwała z naszych strażackich szeregów Człowieka sumiennego, uczynnego, który tej działalności poświęcił wiele energii i pracy, nie szczędził swojego zdrowia, wolnego czasu, realizując z ogromnym zaangażowaniem zadania ratownicze mające na celu pomoc drugiemu człowiekowi w zagrożeniu. Tacy ludzie jak Dawid nie odchodzą na zawsze – zostanie w naszych wspomnieniach, na naszych fotografiach, na zawsze w naszych sercach. Śp. druhu Dawidzie byłeś zawsze oddany społecznej pasji pożarnika, niech u kresu ostatniej drogi przywita Cię św. Florian, mając Cię w opiece, spoczywaj w pokoju. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego-pogrążeni w smutku przyjaciele OSP Górniki.

Śmierć w tak młodym wieku, jak zauważają internauci, a pod tymi słowami podpisuje się redakcja InoBytom, to ogromna strata.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe Dawida.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.