Aktualności

Połączono ulicę Siemianowicką z nowymi terenami inwestycyjnymi w Rozbarku

Niedawno zakończono inwestycję drogową, która miała na celu połączyć ulicę Siemianowicką z nowymi terenami inwestycyjnymi w Rozbarku.

Budowa 193-metrowego odcinka drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych w Rozbarku kosztowała 700 tysięcy złotych. Dzięki tej inwestycji, połączone tereny przemysłowe przy ulicy Siemianowickiej z nowymi terenami inwestycyjnymi w Rozbarku.

Połączono ulicę Siemianowicką z nowymi terenami inwestycyjnymi w Rozbarku

Do tego zadania drogowego „swoją cegiełkę” dołożył jeden z inwestorów, który na jednej z rozbarkowych działek rozpoczął już prace związane z budową hal magazynowo-usługowych. Nowa droga dojazdowa posiada 6 metrów szerokości, a wzdłuż niej powstał chodnik, który ma 1,65 metra. Ruch drogi zabezpieczono barierkami. W 2020 roku jednostka miejska – Miejski Zarząd Dróg i Mostów wykonał w tej lokalizacji kanalizację deszczową i sanitarną, którą wyposażył w studnie rewizyjne oraz wpusty deszczowe. Oświetlono ją również energooszczędnymi oprawami LED.

Inwestycja ta może przyciągnąć kolejnych przedsiębiorców do tej bytomskiej lokalizacji. To naprawdę dobra lokalizacja – tereny inwestycyjne znajdują się w sąsiedztwie drogi krajowej nr 94 oraz przy alei Jana Pawła II.

Źródło informacji, zdjęcia: MZDiM

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.