Lipcowy dzień otwarty Schronu Miechowice
Aktualności

Lipcowy dzień otwarty Schronu Miechowice

Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicium zaprasza na lipcowy dzień otwarty Schronu Miechowice.

Lipcowy dzień otwarty Schronu Miechowice odbędzie się już w tą sobotę – 2 lipca, w godzinach od 14:00 do 18:00. Wstęp do obiektu jest bezpłatny. W schronie zobaczymy między innymi wystawę poświęconą tragicznym wydarzeniom ze stycznia 1945 roku, czyli Tragedii Miechowickiej.

Lipcowy dzień otwarty Schronu Miechowice

Oprócz wystawy poświęconej Tragedii Miechowickiej, znajdziemy dwanaście przygotowanych ekspozycji przez bytomian. Autorami ekspozycji są Andrzej Habraszka, Maciej Bartków, Roland Skubała, Piotr Orzeł, Sebastian Markiel, Andrzej Sitarz oraz Adam Pawełczyk.

Pośród nowości zobaczymy i usłyszymy zmienione nagranie, które będzie towarzyszyć wam w zwiedzaniu miechowickiego schronu. W obiekcie powstała inscenizacja nalotu bombowego, którą wzmocniono działaniem lamp stroboskopowych. Wewnątrz schronu jest duży hałas, a sama prezentacja ma spory efekt emocjonalny, który poruszamy, jest trudny i z pewnością nie dla dzieci – czytamy na wydarzeniu stowarzyszenia.

Zapraszamy już w najbliższą sobotę do zwiedzania bytomskiego obiektu. Dołącz do wydarzenia na facebooku: https://fb.me/e/3ipAthHJo.

Źródło informacji, zdjęcie: Schron Miechowice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.