policji w bytomiu
Aktualności

Podsumowanie 2020 roku działań policji w Bytomiu

Wczoraj odbyła się coroczna narada, która podsumowuje pracę policjantów i pracowników jednostki w Bytomiu.

Szef Policji w Bytomiu, inspektor Andrzej Brzozowski wraz ze swoimi zastępcami, przedstawił wyniki osiągnięte w roku 2020, ale również kierunki pracy na aktualny rok. Komendant pokreślił, że ubiegły rok, był trudny, ale przyniósł oczekiwane efekty.

Odprawa roczna policji w Bytomiu

W tym roku odprawa roczna odbywała się zdalnie i w gronie ścisłego kierownictwa, ze względów epidemicznych. Zachowane zostały wszystkie normy reżimu sanitarnego. Uroczystą odprawę roczną zorganizował Komendant Miejski Policji w Bytomiu, który przedstawił sprawozdanie stanu bezpieczeństwa na terenie Bytomia w 2020 roku. Inspektor Andrzej Brzozowski podkreślił, że ubiegły rok przyniósł oczekiwane efekty.

Chcąc przybliżyć trud i zaangażowanie, jaki w codzienną pracę wkładają policjanci w Bytomiu, Komendant Brzozowski omówił dzień z życia stróżów prawa. Policjanci średnio codziennie:

  • zatrzymują sprawcę przestępstwa na gorącym uczynku,
  • sprawdzają trzeźwość 178 kierowców,
  • przeprowadzają 68 interwencji,
  • legitymują 110 osób,
  • ujawniają 29 wykroczeń szczególnie uciążliwych,
  • na sprawców wykroczeń nakładają 60 mandatów,
  • 30 osób pouczają.

Omówiono również wyniki poszczególnych działów: kryminalnego, prewencji, ruchu drogowego i służb logistycznych. Rok 2020 był rokiem trudnym i zapewne zapamiętamy go pod hasłem walki z epidemią. Jednak był to czas bardzo dobrej kooperacji policji z prokuraturą, sądem, władzami samorządowymi, urzędami i wieloma innymi podmiotami. Ta współpraca przysłużyła się poprawie bezpieczeństwa mieszkańcom Bytomia.

Źródło informacji, zdjęcia: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.