rzekoma ogrodniczka
Kultura

„Rzekoma ogrodniczka – La finta giardiniera” [ONLINE]

Już jutro odbędzie się spektakl „Rzekoma ogrodniczka – La finta giardiniera” w sieci, prosto z Opery Śląskiej w Bytomiu.

„Rzekoma ogrodniczka – La finta giardiniera” Wolfgana Amadeusza Mozarta, odbędzie się jutro o godzinie 18:00. Spektakl będzie można zobaczyć na platformie vod.opera-slaska.pl. Mozart skomponował tę operę komiczną mając zaledwie 18 lat. Operę wyreżyserował André Hellera Lopesa. Soliści i Orkiestra Opery Śląskiej wystąpią pod dyrekcją Yaroslava Shemeta. Spektakl miał premierę w Operze Śląskiej – 16 czerwca 2018 roku. Powstawał w koprodukcji z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Bilety można zakupić pod adresem: https://opera-slaska.pl/system_biletowy/1492.

O czym opowiada „Rzekoma ogrodniczka – La finta giardiniera”?

Cała historia zaczyna się od przestępstwa. Markiza Violante Onesti zostaje zaatakowana i pozostawiona na śmierć. Kto zatem zdemaskuje mordercę? W spektaklu nie brakuje nawiązania do lubianych postaci detektywistycznych oraz kryminalnych. Nie zabraknie także najbardziej znanych bohaterów: Herkules Poirot, Sherlock Holmes, Panna Marple, Inspektor Clouseau czy Kapitan Kloss.

– Choć sama opera ma już blisko 250 lat, jest czytelna dla współczesnego widza – podkreślał reżyser André Heller-Lopes – Jej bohaterowie wikłają się w sytuacje, w jakich i my możemy się dziś znaleźć, są ponadczasowe, więc możemy się w nich przejrzeć. Zmienił się język i hierarchia społeczna, ale ludzie są tacy sami. A przede wszystkim muzyka Mozarta jest wspaniała.

Na platformie VOD Opery Śląskiej, są już dostępne już dotychczasowe realizacje bytomskiej placówki:

  • „Łucja z Lammermoor” Gaetana Donizettiego – streaming online odbył się w grudniu 2020 roku,
  • koncert „Kolędy świata” – transmitowany podczas Świąt Bożego Narodzenia na antenine TVP3 Katowice,
  • operetka „Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa, z którą widzowie na antenie telewizyjnej żegnali 2020 rok.

Link do wydarzenia na facebooku „Rzekoma ogrodniczka – La finta giardiniera”.

Źródło informacji, zdjęcie: e-teatr.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.