Aktualności

Nowy przystanek przy ulicy Wrocławskiej obok sklepu Aldi

Powstaje nowy przystanek autobusowy przy ulicy Wrocławskiej w naszym mieście – obok sklepu spożywczo-przemysłowego Aldi.

Cały czas trwają prace remontowe związane z powstaniem nowego przystanku autobusowego obok marketu Aldi przy ulicy Wrocławskiej w Bytomiu. Nowy przystanek będzie nosił nazwę „Bytom Wrocławska”. Na jego potrzeby będzie wybudowana zatoczka autobusowa o szerokości 3 metrów i powierzchni 175 metrów kwadratowych z kostki kamiennej oraz będą przebudowane zjazdy do tego sklepu. Warto nadmienić, że wraz z budową nowego przystanku, zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Bytom – Wrocławska” w pobliżu siedziby Square, na którym zatrzymują się takie autobusy o numerze: 15, 20, 39, 92, 132, 135, 169, 184, 623, 623N, 735, 750, 850.

Budowa tego nowego miejsca dla autobusów przy ulicy Wrocławskiej realizowana jest w ramach modernizacji 4 przystanków, jaką prowadzi bytomskie MZDiM. Realizacja następnej inwestycji związanej z infrastrukturą drogą jest możliwa dzięki pozyskaniu przez nasze miasto dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości 300 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę miasto dołożyło z własnego budżetu, a modernizacja 4 przystanków będzie w sumie kosztowała 518 tysięcy złotych.

Modernizacja ma nie tylko poprawić bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej, ale przede wszystkim stworzyć wysokie perony z podejściami, tak aby ułatwić seniorom, osobom na wózkach inwalidzkich oraz dzieciom wsiadanie do autobusów i tramwajów. Zakończenie inwestycji jest planowane w drugiej połowie grudnia tego roku.

Zgodnie z projektem zmodernizowane zostaną przystanki:
  • przystanek autobusowy „Szpital Specjalistyczny nr 1” przy ul. Chrobrego w kierunku na Piekary Śląskie. W ramach prac budowlanych przewidziano: przebudowę przystanku na przystanek typu antyzatoka (element drogi, w którym wyznaczone zostało miejsce zatrzymania m.in. autobusów w miejscu zwężenia jezdni i poszerzenia chodnika), z kostki betonowej wraz z przebudową chodnika przy przystanku oraz regulacją odwodnienia i montażem tablicy informacyjnej oraz przestawieniem wiaty przystankowej;
  • przystanek autobusowy przy ul. Bławatkowej w Bytomiu – Miechowicach, gdzie przebudowana zostanie zatoka na przystanek o normatywnych wymiarach, a także powstanie chodnik, miejsca postojowe oraz przestawiona będzie wiata przystankowa. Ponadto w ramach prowadzonych prac przebudowana zostanie geometrii skrzyżowania z ul. Stolarzowicka;
  • przystanek tramwajowy „Łagiewniki targowisko” przy ul. Świętochłowickiej. Zakres prac obejmuje: podwyższenie istniejącego peronu tramwajowego przystankowego do normatywnej wysokości względem torowiska, a także montaż dodatkowego odwodnienia).
Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.