Kultura

Bytomianka z pracą na międzynarodowej wystawie artystycznej

Bytomianka Aleksandra Herisz zakwalifikowała się do wystawy artystycznej online na Międzynarodowym Biennale Miniatury BiAMT w Rumunii. Projekt został stworzony dla artystów zajmujących się tkaniną artystyczną.

Ta wystawa online rozpoczęła się 26 listopada bieżącego roku i wtedy też ogłoszono 7 laureatów nagród i 20 nominacji, a pośród nich znalazła się praca bytomskiej artystki – „Blossom”. Prace bytomianki będzie można zobaczyć również na jednym z najpopularniejszych biennale sztuki włókna From Lausanne to Beijing, które jest kontynuacją Międzynarodowego Biennale Tkanin w Lozannie.

Aleksandra Herisz znalazła się pośród 12 artystów z naszego kraju zakwalifikowanych do tego niesamowitego wydarzenia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, jak i na świecie wystawa odbywa się tylko i wyłącznie w formie online. Warto nadmienić, że na biennale wpłynęło 1000 zgłoszeń z 54 państw, a do wystawy ostatecznie wybrano 194 prace, a w tym pracę naszej bytomskiej artystki „Znak”.

Bytomianka jest plastyczką, zajmującą się witrażem, tkaniną i wikliną. Od wielu lat jest związana z Wolnym Stowarzyszeniem Zielonych Artystów i Młodzieżowym Domem Kultury nr 1, gdzie w arkana pracy z tkaniną wprowadza młodych ludzi zafascynowanych rękodziełem. Jest również kuratorką Międzynarodowego Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej „Sileziany”.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie: archiwum Aleksandra Herisz

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.