Aktualności

Nowy dyrektor w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu

Wczoraj – 1 grudnia nastąpiła zmiana dyrektora w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu.

Do tej pory dyrektorem szpitala był dr Jerzy Pieniążek. Jego miejsce zajmie były szef Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Jastrzębiu Zdroju – Wojciech Michalik. Dotychczasowy dyrektor zajmował swoje stanowisko 6 lat.

Nowy szef bytomskiej placówki szpitalnej powiedział, że bardzo ceni sobie wiedzę i doświadczenie doktora Jerzego Pieniążka i dodał, że ma nadzieje, że doktor przyjmie jego propozycję pokierowania Oddziałem Neurochirurgii i Neurotraumatologii.

Izabela Domogała, członkini zarządu województwa śląskiego, które ma pod swoją opieką placówki służby zdrowia, podkreślała, że zarząd chce by dr Pieniążek miał więcej czasu dla swoich pacjentów.

– Epidemia SARS-CoV-2 niesie żniwo powikłań, także neurologicznych. Mam nadzieję, że doktor Pieniążek podejmie się opieki nad pacjentami, wymagającymi trudnego leczenia neurologicznego i neurochirurgicznego – dodała Izabela Domogała.

Jakie główne zadania postawił przed sobą nowy dyrektor „szpitala górniczego”? Jest ich dość sporo. Będzie to między innymi: certyfikat jakości ISO, akredytacja, efektowne liczenie kosztów i pozyskiwanie środków zewnętrznych na szpital. Ważne są koszty szpitala i liczenie każdej złotówki, ale to zawsze pacjenci są najważniejsi.

– Nie bez znaczenia jest stan techniczny placówki – dodał dyrektor – To duży obiekt, chcę sprawdzić, w jakim jest stanie. Niewykluczone, że na remonty trzeba będzie pozyskiwać pieniądze ze źródeł zewnętrznych. Takich możliwości jest sporo – podkreślał.

Najważniejsze dla szpitala jest podniesienie jakości usług. Nowy szef bytomskiej placówki chce, by jednostka szpitalna uzyskała certyfikat jakości ISO, ale również akredytację.

– Z procedur jakościowych udzielanych świadczeń możemy pozyskać dodatkowe środki (do 2%) w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – tłumaczył Wojciech Michalik – Przy tak dużym kontrakcie, jaki ma Szpital nr 4, to niebagatelna kwota.

Swoje pierwsze dni urzędowania Wojciech Michalik poświęci czas na zapoznanie się z personelem medycznym, który pracuje w bytomskim szpitalu.

– Wiem, że pracuje tu świetny personel  – mówił. Nowy dyrektor podkreśla, że jest otwarty na rozmowy i na nowe pomysły – Lubię widzieć konkretne efekty działań.

Kim jest Wojciech Michalik?

Wojciech Malik ma 44 lata i pochodzi z województwa małopolskiego, z miasta – Nowy Sącz. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu jednostkami medycznymi. Przez 9 lat był wicedyrektorem ds. ekonomicznych i głównym księgowym w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, a do końca listopada 2020 roku był dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Jastrzębiu Zdroju, a od 1 grudnia będzie zarządzał placówką szpitalną w Bytomiu.

Zdjęcie: WSS nr 4 Bytom | dziennikzachodni.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
9
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.