bytom - inwestycje drogowe
AktualnościKultura

Nowe nadchodzi – ReBytom już jutro!

ReBytom to całkiem nowe wydarzenie w naszym mieście. Odbędzie się już jutro na Rynku w Bytomiu. Podczas imprezy będzie sporo atrakcji, a dla każdego znajdzie się coś fajnego.

Zacznijmy od tego skąd nazwa wydarzenia. ReBytom to nic innego jak Rewitalizacja Bytomia. Taką informację również przeczytać na plakacie całej imprezy. 19 września zapraszamy na bytomski Rynek! Organizatorami wydarzenia jest stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców Bytom.

Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców Bytom

Stowarzyszenie zajmuje się szeroko rozumianą problematyką miejską w obszarze przestrzeni, socjologii, problemów społecznych. Zajmują się również zachowanie dziedzictwa kulturowego miasta, mające na celu aktywizację bytomian i podniesienie ich świadomości na temat otaczającej przestrzeni miejskiej. Te działania dążą do współtworzenia lepszego, przyjaznego miasta i harmonijnego rozwoju zgodnego z potrzebami mieszkańców.

Co nas czeka na imprezie ReBytom w niedzielę?

 • Wycieczki historyczne po centrum miasta.
 • Swap Party – na tej atrakcji będzie trwała wymiana ubrań i zabawek wraz z ich zbiórką na cele charytatywne. Zbiórka organizowana przez Wolne Stowarzyszenia Zielonych Artystów.
 • Warsztaty projektowe związane z historią i rewitalizacją centrum miasta:
  • prezentacja projektu Dworcowej i Zaułka,
  • rozmowy o Rynku przy makiecie – zaplanuj Rynek,
  • rozmowy o reorganizacji ulicy Miarki.
 • Prezentacja projektów z BBO.
 • Otwarte warsztaty związane z barierami architektonicznymi w ramach programu Miasto Dostępne realizowanego przez Wolne Stowarzyszenie Artystów.
 • Prezentacja projektu Cyfrowej Biblioteki Bytomskiej Architektury – Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców Bytom.
 • Rozmowy i debaty dotyczące prowadzonych projektów.

Warsztaty projektowe dla młodzieży szkół średnich z Bytomia

Na ten miesiąc i październik przygotowano warsztaty projektowe dla młodzieży bytomskich szkół średnich dotyczące rewitalizacji oraz barier architektonicznych oraz prezentacje publiczne. Te wszystkie zajęcia będą w ramach projektów: Miasto Dostępne, Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury, ReBytom i Kołem przez Bytom.

rebytom

ReBytom odbędzie się pod Honorowym Patronatem prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom / Wikipedia fot. jaroslaw.mnochy

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.