baśka w bytomiu
AktualnościLifestyle

Nowe miejsce w Bytomiu. Czym jest BAŚKA?

Powstało nowe miejsce przeznaczone dla kobiet w Bytomiu. Czym jest BAŚKA? Jak się rozwija ten skrót?

W naszym pięknym mieście powstało nowe miejsce, które będzie służyło kobietom w Bytomiu. Tam panie będą mogły się rozwijać, brać udział w warsztatach artystycznych i wiele wiele innych. Czym jest BAŚKA w Bytomiu? Już śpieszymy się z odpowiedzią.

BAŚKA w Bytomiu – całkiem nowe miejsce w mieście

W Bytomskim Centrum Kultury pojawiło się dodatkowe, nowe miejsce. Jest to świetlica dla pań. W świetlicy będą organizowane spotkania, warsztaty, zajęcia artystyczne i twórcze.

BAŚKA to Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności. To przestrzeń, w której panie będą mogły realizować swoje pasje, zdobywać całkiem nowe doświadczenie, uwrażliwiać się na problemy i potrzeby innych, ale przede wszystkim będą mogły spędzić aktywnie i twórczo czas.

– Od kilku miesięcy intensywnie pracowaliśmy nad nowym pomysłem. Do remontu przeznaczyliśmy jedną z sal Bytomskiego Centrum Kultury, w której odbywały się różnego rodzaju spotkania, warsztaty, ale nie była do końca wykorzystana. W 2020 roku pozyskaliśmy na ten cel dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł ze środków Kulczyk Foundation. Wartość całego projektu wyniosła 27 tys. zł. Z dotacji wyremontowaliśmy pomieszczenie oraz zakupiliśmy wyposażenie: meble i oświetlenie – mówiła Katarzyna Lazar, koordynator i pomysłodawczyni projektu, kierownik działu wniosków i zamówień publicznych w Beceku. Autorką projektu przestrzeni jest Małgorzata Szeremeta.

Współpraca z inny stowarzyszeniami i organizacjami w naszym mieście

Do współpracy zaproszono bytomskie stowarzyszenia między innymi:

  • Amazonki Bytom,
  • Polski Związek Niewidomych – Koło Bytom,
  • Ligę Kobiet Nieobojętnych,
  • Piękną Stronę Miasta.

– W tym miejscu chcemy organizować między innymi zajęcia artystyczne i twórcze. Jeśli obostrzenia zostaną poluzowane, uczestniczki świetlicy będą mogły wziąć udział w takich spotkaniach, jak ekspresja w tańcu dla osób niedosłyszących, spotkanie z „żywą książką”, czy warsztaty kulinarne, realizowanych przez przedstawicielki stowarzyszenia Piękna Strona Miasta. Prowadzone będą również spotkania związane z profilaktyką raka piersi, warsztaty z samobadania piersi – dodała Katarzyna Lazar.

Panie, które są zainteresowane udziałem w warsztatach lub organizacją zajęć w BAŚCE proszone są o przesłanie informacji na maila [email protected].

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.