AktualnościWiadomości

(Nie)trzeźwy poranek na drogach miasta

Policjanci prowadzili wczoraj, od samego rana, akcję „Trzeźwość”. Zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców i czterech po użyciu alkoholu. 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy przeprowadzili w środę akcję „Trzeźwość”. Od samego rana sprawdzali stan trzeźwości kierowców.

Ilu kierowców zatrzymano?

Podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierowców i czterech po użyciu alkoholu. Na Alei Jana Pawła II stróże skontrolowali i przerwali jazdę aż trzech kierowców z promilami. Jedna z zatrzymanych osób to 54-letnia mieszkanka Chorzowa, która prowadziła BMW, mając w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierujący, który wpadł w ręce mundurowych to 45-latek. Mieszkaniec Radzionkowa kierował Renault, mając również ponad pół promila alkoholu w swoim organizmie. Trzeci uczestnik ruchu drogowego również 45-latek, tym razem mieszkaniec Bytomia prowadził po użyciu alkoholu. Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy z „promilami” zatrzymani zostali przez drogówkę na ulicach Energetyki i Elektrowni w Bytomiu. To mężczyźni w wieku 51 i 45 lat. Pierwszy z nich jechał Fordem, mając prawie promil alkoholu w swoim organizmie, drugi miał ponad pół promila, kierując Volkswagenem. Ponadto jeszcze na ulicach Strzelców Bytomskich i Kędzierzyńskiej mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę, będąc po użyciu alkoholu.

Tym razem podczas prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego aż 9 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”, którzy stracili prawa jazdy.

Akcja doceniona przez kierowców

Prowadzona przez drogówkę akcja została doceniona i pochwalona przez samych kierowców. Do Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu wpłynął mail, w którym jeden ze zmotoryzowanych chwali policjantów za działania sprawdzające trzeźwość. Podkreślił, że to bardzo dobra inicjatywa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Źródło: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.