AktualnościWiadomości

Naczepy do transportu rakiet Patriot powstają w Bytomiu

W Bytomiu, przy drodze  łączącej Łagiewniki z Szombierkami, od ponad 25 lat działa firma Demarko SA specjalizująca się w produkcji specjalistycznych naczep i przyczep do transportu ponadgabarytowego oraz zabudów samochodów ciężarowych i dostawczych. Firma realizuje też zamówienia militarne, produkując m.in. naczepy do zestawów obrony przeciwrakietowej Patriot.

Przy ul. Kolonia Zygmunt – w miejscu z poprzemysłową historią, gdzie działała Huta Zygmunt swój biznes ulokowała rodzinna firma świadcząca usługi w dziedzinie obróbki stali. Z biegiem lat firma rozszerzyła działalność, stając się liderem rynku pojazdów specjalnych.

– Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym pozwalającym na produkcję nawet najbardziej skomplikowanych naczep. Nasze zakłady w Bytomiu i sąsiednich Świętochłowicach, zajmują się również produkcją naczep cywilnych standardowych i tzw. CTT czyli dostosowanych do potrzeb klienta, a także produkcją wysoko przetworzonych struktur spawanych – mówi Aleksander Igła, rzecznik prasowy firmy Demarko SA.

Klienci na całym świecie

Pojazdy z logo Demarko – zarówno te cywilne, jak i militarne – można zobaczyć w wielu krajach świata, gdzie trafiają poprzez międzynarodową sieć dealerską i własne działania handlowo-marketingowe firmy.

– Nasz obiekt został wyposażony w najnowocześniejsze technologie, a wyprodukowane w Bytomiu produkty trafiają nie tylko na rynek polski, ale też brytyjski, skandynawski i amerykański – wylicza rzecznik firmy.

O renomie firmy świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Diamenty Forbsa, Gazele Biznesu itp. Na targach MSPO w Kielcach firma otrzymała nagrodę DEFENDER za naczepę do przewozu czołgów i pozostałego sprzętu wojskowego w programie JAK.

Bytom a zestawy obrony przeciwrakietowej Patriot

Od kilku lat Demarko realizuje zlecenia na potrzeby Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych. Jak zaznaczają właściciele firmy, wpływ na dynamiczny rozwój działu wojskowego (Demarko Military Vehicles) ma obecna sytuacja geopolityczna.

– W ostatnich latach nawiązaliśmy współpracę z Raytheon Missiles&Defence z USA – światowym liderem rynku systemów militarnych Hi-Tech. Zaprojektowaliśy i wyprodukowaliśmy specjalistyczne naczepy dostosowane do wymogów tego klienta m.in. dotyczy to programu związanego z systemami rakietowymi Patriot w ramach programu „Wisła” – mówi Aleksander Igła.

Dobry klimat dla biznesu

Bytomska firma zatrudnia ponad 200 wykwalifikowanych pracowników w tym: zespół inżynierów-projektantów CAD/CAM, technologów produkcji, inżynierów jakości, pracowników biurowych i  produkcji.

– Bytom jest miastem dobrze skomunikowanym z szeregiem dróg i dostępem do sieci autostrad północ-południe i DTŚ, co dla nas ze względu na gabaryty produkowanych pojazdów i testy drogowe jest bardzo ważne.  Aktualnie rozbudowujemy zakład w Bytomiu. W sąsiedztwie hal produkcyjnych przy ul. Kolonia Zygmunt powstaje wielopiętrowy biurowiec – podsumowuje Aleksander Igła.

Fot. materiały Demarko S.A.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.