Aktualności

Niecodzienna atrakcja FCC Polska w Bytomiu

15 września rozbarski teatr zamieni się w centrum debaty nad ekologią i rolą przyrody w naszym mieście. To wszystko obędzie się na 15. Otwartej Konferencji Ekologicznej.

Organizatorami konferencji jest Miasto Bytom oraz Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia”. Teatr Rozbark zmieni się w centrum debaty nad ekologią i rolą przyrody w mieście. FCC Polska jako partner projektu, w ramach tego wydarzenia przygotował specjalne wydarzenie towarzyszące – ścieżkę edukacyjną, dzięki której dzieci i młodzież będą mogły poznać między innymi zasady prawidłowej segregacji odpadów i znaczenie recyklingu dla naszej planety.

Droga do edukacji ekologicznej. Niecodzienna atrakcja FCC Polska w Bytomiu

Uczestnicy ścieżki edukacyjnej dowiedzą się między innymi co to jest RDF, ile razy można poddać recyklingowi tworzywa sztuczne oraz jak prawidłowo segregować odpady. Nie zabraknie też różnego rodzaju ciekawostek i zagadek np. z ilu butelek PET można wyprodukować polar. Na wydarzeniu będziemy mogli się przekonać na własne oczy, ile kilogramów śmieci produkuje każdy Polak. Na zainteresowanych tą tematyką i chętnych czeka także quiz wiedzy. Dodatkową atrakcją będzie recyklingowa kanapa z pojemnika na odpady, która świetnie sprawdzi się jako tło do wykonania pamiątkowej fotografii lub selfie 😉.

– Ścieżka edukacyjna jest tak zaprojektowana, by zwiedzający mogli zobaczyć, czym jest gospodarka w obiegu zamkniętym i jak ważny dla naszego środowiska jest recykling. – tłumaczyła Aldona Dydak, PR Manager FCC Polska Sp. z o.o. – Udział FCC w tego typu wydarzeniach jest bardzo istotny dla polityki naszej firmy. Jako spółka zajmująca się przetwarzaniem odpadów staramy się cały czas edukować w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, ograniczania ich produkcji oraz wdrażania ekologicznych rozwiązań na co dzień – dodała.

fcc polska

Co jeszcze będziemy znaleźć na konferencji?

W harmonogramie imprezy nie zabraknie również wykładów i rozmów na tematy związane z ochroną środowiska. Podczas spotkań będzie można posłuchać między innymi o znaczeniu bioróżnorodności, sposobach łagodzenia zmian klimatu czy znaczeniu roślinności w tkance miejskiej. Konferencja będzie miała też swój wymiar praktyczny, w jej dniu w Bytomiu zacznie się akcja „Sprzątanie świata”.

– Otwarta Konferencja Ekologiczna odbędzie się w naszym mieście już po raz drugi. To wydarzenie, którego celem jest między innymi pokazanie jak duży wpływ na jakość naszego życia w mieście ma przyroda. Program konferencji jest bardzo bogaty i adresowany do wszystkich. Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy warsztaty edukacyjne, konkursy, natomiast dla młodzieży i dorosłych – wykłady ekspertów zajmujących się ochroną środowiska. Przy okazji konferencji będzie także czynny punkt konsultacyjny Programu Ograniczenia Niskiej Emisji – mówił Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Na imprezie czeka na nas wiele innych atrakcji między innymi Ekotargi, podczas których pszczelarze opowiedzą o łąkach kwietnych oraz sposobach hodowli pszczół oraz ich znaczeniu dla przyrody i życia ludzi. Uruchomione będą też mobilne punkty szczepień oraz spisu powszechnego wraz ze specjalnym punktem informacyjnym, w którym odwiedzający będą mogli uzyskać informacje o PONE, programie Czyste Powietrze i Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Ścieżka edukacyjna będzie dostępna od godziny 9:00 do 14:00.

Plakat wydarzenia:

fcc polska / otwarta konferencja ekologiczna

Źródło informacji, zdjęcia: Materiały prasowe FCC Polska

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.