kaufland w scc
Aktualności

Kaufland w zamian za Tesco w SCC Katowice

Zlikwidowano Tesco w Silesii City Center, a klienci zadają sobie pytanie: co w zamian? W katowickiej galerii handlowej swoją działalność rozpocznie sklep Kaufland.

Tesco zlikwidowano w dużej galerii handlowej w Katowicach – Silesii City Center. Co w zamian? Kaufland powstanie zamiast Tesco. Niestety sieć Netto nie objęła transakcją tego Tesco w katowickiej galerii. Kiedy otwarcie?

Kaufland w zamian za Tesco w SCC w Katowicach

Kaufland w Silesii City Center w Katowicach otworzy się jesienią jeszcze tego roku. Powstanie w zamian za popularne Tesco, które zakończyło już swoją działalność w naszym kraju. Market Tesco był jednym z kilku, których sieć Netto nie objęła transakcją. Obok tej powierzchni handlowej znajduje się sklep TK Maxx, a niedługo pojawi się Primark.

O tym fakcie poinformowała katowicka galeria na swoim profilu w social mediach:

Kaufland to sklep, który nie gościł jeszcze na mapie Katowic. Pierwszy sklep tej firmy pojawił się dopiero jesienią ubiegłego roku w Brynowie, niedaleko parku Kościuszki. Kolejny będzie otwarty właśnie w katowickiej galerii SCC.

Przejęcie Tesco przez inną sieć sklepów

Niedawno supermarkety Tesco w Polsce przejęła sieć Netto. Tesco, firma z Wielkiej Brytanii – wycofała się z Polski już zupełnie. Wiosną 2021 roku zapadła decyzja UOKiK, dotycząca nabycia przez Salling Group A/S z siedzibą w Braband, czyli właściciela m.in. sieci sklepów Netto, części mienia firmy Tesco Holding.

Jak informowali przedstawiciele sieci Netto w marcu tego roku, to około 85% lokalizacji po Tesco przeistoczy się na Netto. Rebranding ma potrwać w sumie 1,5 roku. Proces transformacji zaczął się po Wielkanocy – 8 kwietnia. Renowacja jednego sklepu ma zając od 6 do 14 tygodni. Pierwsze otwarcie sklepów Netto przerobionych z Tesco planowane są od marca 2021 do grudnia 2021.

Źródło informacji: Dziennik Zachodni
Zdjęcie: Facebook Silesia City Center

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
4
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.