oddział covidowy w bytomiu
AktualnościKoronawirus

Następny oddział covidowy w Bytomiu

W szpitalu w Bytomiu na polecenie Wojewody Śląskiego i reakcji na zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem, prace rozpoczął drugi oddział covidowy.

Utworzono następny oddział covidowy w Bytomiu. To wszystko na polecenie Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka. Jest to odpowiedź na rosnącą z dnia na dzień liczbą zachorowań na koronawirusa. Gdzie powstał drugi specjalistyczny oddział?

Nowy oddział covidowy w Bytomiu

Dziś zaczął swoją prace drugi oddział covidowy w naszym mieście. Powstał on na polecenie Wojewody Śląskiego w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. To wszystko jest spowodowane zwiększającą się z dnia na dzień liczbą zachorowań na koronawirusa.

Oddział covidowy w Bytomiu przygotowano na przyjęcie 30 pacjentów. Tym samym Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu ma 65 miejsc dla zakażonych koronawirusem. W bytomskim szpitalu pacjenci, którzy ciężej przechodzą zakażenie wirusem SARS-CoV-2, leczeni są od marca 2020 roku na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii.

Koordynatorem nowego oddziału została dr n. med. Katarzyna Wilemska-Kucharzewska – kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii. Trzon zespołu leczącego pacjentów z COVID-19 składa się z personelu tego oddziału. Do lekarzy, pielęgniarek i opiekunek medycznych z interny dołączyli również lekarze z kardiologii, neurologii i okulistyki.

Zaprzestanie działań dwóch oddziałów w Bytomiu

Tym samym do odwołania wstrzymano przyjęcia na Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz działanie internistycznej izby przyjęć. Reszta oddziałów działa bez zmian.

W zeszłym roku jesienią – podczas „II fali” – w bytomskim szpitalu, również działały dwa oddziały dla chorych na COVID-19. Wtedy wyremontowano i dostosowano oddział hepatologii do standardów obowiązujących na oddziale zakaźnym.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.