w teatrze rozbark
Kultura

Spędź interesująco weekend w Teatrze Rozbark

Nie tylko Becek przygotował coś ciekawego na zbliżający się weekend. W Teatrze Rozbark też sporo się dzieje. Co interesującego znajdziemy w placówce?

Tytuł najnowszej produkcji w Teatrze Rozbark nosi nazwę „PROPAGANDA. Ucieleśnienie”. Spektakl jest inspirowany historią Śląska i jego przemianami w polityce. Wydarzeniu będzie towarzyszyć muzyka na żywo w wykonaniu Michała Stawińskiego z Oberschlesien. To wszystko już w ten weekend.

„PROPAGANDA. Ucieleśnienie” w Teatrze Rozbark

Inspiracją do stworzenia serii spektaklów była historia powstań i plebiscytów śląskich. Spektakl wyreżyserowała i stworzyła do niego choreografię – Anna Piotrowska. Przedsięwzięcie obnaża mechanizmy wojny i strategie dowodzenia. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to jednak rekonstrukcja historyczna.

Bohaterowie spektaklu nie mają narodowości, ani nie przynależą do nikogo. Są ideami i narzędziami aparatu władzy w polityce. Spotykają się w miejscu, w którym konieczne jest, aby w coś wierzyć i o coś walczyć. Przedsięwzięcie jest poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie: „Jak ekstremalne wydarzenia ubiegłego wieku rezonują w każdym z nas?”.

W wydarzeniu „PROPAGANDA. Ucieleśnienie” wystąpią artyści bytomskiego teatru oraz absolwenci i absolwentki Akademii Sztuk Teatralnych Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu:

  • Kamil Bończyk,
  • Joanna Brodniak,
  • Łukasz Szleszyński,
  • Dawid Tas,
  • Katarzyna Zioło,
  • Adam Zuber,
  • Daniel Zych.

Bilety są dostępne w cenie 50 złotych – bilet normalny, a 30 złotych bilet ulgowy, na stronie www.bilety.teatrrozbark.pl.

Spektakl dofinansowano przy wsparciu środków Programu Wieloletniego „NIEPODLEGŁA” na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.