modernizacja ulicy mickiewicza
Aktualności

Modernizacja ulicy Mickiewicza. Przetarg ogłoszony

Modernizacja ulicy Mickiewicza w Bytomiu zbliża się wielkimi krokami. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na prace budowlane na tej ulicy.

Można powiedzieć, że w Bytomiu wszystko zmienia się na lepsze. Na lepsze zmieni się także ulica Mickiewicza. Czeka ją zagospodarowanie przestrzeni, a także nowe chodniki, budowa małej architektury, ogrodzeń oraz nasadzenia zieleni. To tylko kilka rzeczy, które się zmienią na bytomskiej ulicy. Miasto ogłosił właśnie zamówienie publiczne na wykonanie prac budowalnych w ramach „Rewitalizacji podobszaru 13 w Bytomiu okolic ulicy Mickiewicza”.

Rewitalizacja podobszaru 13 w Bytomiu okolic ulicy Mickiewicza

W ramach modernizacji bytomskiej ulicy, remontu doczekają się również budynki wspólnot mieszkaniowych. Łączy koszt projektu „Rewitalizacja podobszaru 13 w Bytomiu okolic ulicy Mickiewicza” ma wynieść blisko 7,5 mln złotych, z czego spora suma jest pozyskana przez miasto ze środków unijnych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 6,1 mln złotych. Zmodernizowana będzie ulica Mickiewicza oraz jej okolice a ich powierzchnia wynosi ponad 1 ha.

Ulica Mickiewicza to przede wszystkim wspaniali ludzie

Ulica ta jest położona w centrum Bytomia, ale z dala od miejskiego zgiełku. Tutaj zaplanowano starannie każdy szczegół ulicy – idealnie dobrana architektura. Znajdują się w tym miejscu duże i tanie mieszkania. Po prostu jest lepszym miejscem do życia codziennego. Bytomianie w swoim mieście dostrzegli spore atuty na ulicy Mickiewicza, którzy swój zapał do zmiany wyglądu ulicy przerobili na rzeczywiste działania. To wszystko w ramach Stowarzyszenia Inicjatywa Ulicy Mickiewicza.

Co czeka bytomską ulice?

Obszar 1

Obszar ten obejmuje Mickiewicza – od Prusa do Powstańców Śląskich. Tutaj mieszkańcy zaproponowali przebudowę zieleńców, uzupełnienie przestrzeni żywopłotami oraz zasadzenie drzew. O to wszystko by dbali bytomianie, którzy sami by pielęgnowali zieleń. Nastąpi również rozciągniecie dojść do miejsc postojowych.

Obszar 2

Obszar 2 obejmuje ulicę Mickiewicza 21-23. Tu z kolei zaproponowano nowe nasadzenia zieleni, naprawę nawierzchni, postawienie wiaty rowerowej wraz z montażem nowego oświetlenia.

Obszar 3

Od strony boiska szkolnego przy ulicy Orląt Lwowskich zaproponowano by powstał w tej lokalizacji ogród społeczny. Tutaj powstanie nowy chodnik, zamontowane nowe ławki, oświetlenie oraz monitoring.

Obszar 4a, b

Przy ulicy Orląt Lwowskich od Kossaka do placu Słowiańskiego – strona południowa – odbędzie się przebudowa chodników. Tak samo będzie w obszarze 4b przy ulicy Mickiewicza od Powstańców Śląskich do Białego.

Obszar 5

Nowa zasadzenia zieleńców zaplanowano przy obszarze, który obejmuje ulicę Orląt Lwowskich od Mickiewicza do placu Słowiańskiego, tym razem strona północna.

Wspólnoty mieszkaniowe do remontu

10 budynków kamienic pójdzie do remontu. Prace zostaną zrealizowane przez ZBM – TBS w imieniu wspólnot mieszkaniowych. 20 października nastąpi przekazanie placu budowy wykonawcy, który wykona właśnie modernizacje budynków przy ulicy Mickiewicza 5, 10 i 12.

Jak to wygląda w przypadku reszty wspólnot mieszkaniowych? Budynki przy ulicy Orląt Lwowskich 5a, 7; Mickiewicza 11, 16, 18, 19, 21, 23, 38 oraz Powstańców Śląskich 5 – trwa jeszcze ocena złożonych ofert.

Co przewiduje modernizacja kamienic?

Rewitalizacja obejmuje między innymi: elewację frontową i oficyn, bram wjazdowych, okien strychowych, dachów, klatek schodowych, wymianę stolarki okiennej oraz instalacji odgromowych.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie: Google Street View

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.