miejskie rowery w bytomiu
Aktualności

Miejskie rowery w Bytomiu? Czemu nie!

Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że miejskie rowery zagoszczą w Bytomiu. To wszystko będzie możliwe dzięki Metropolii.

Miejskie rowery w Bytomiu? Czemu nie! Dzięki przystąpieniu do programu „Metropolitalnego Roweru Miejskiego” będziemy mieli w naszym mieście wypożyczalnie rowerów miejskich. Póki co władze miasta zadeklarowali chęć do dołączenia do projektu.

Miejskie rowery w Bytomiu

Póki co jest deklaracja włodarzy miasta o chęci przystąpienia do programu „Metropolitalnego Roweru Miejskiego”. Jest duże prawdopodobieństwo, że w Bytomiu pojawią się miejskie jednoślady. To będzie świetna atrakcja zarówno dla mieszkańców, jak i może turystów? Kto wie. Dzięki programowi ma powstać wypożyczalnia rowerów.

– Według wstępnych kalkulacji, w Bytomiu miałoby to być około 60 stacji i około 700 rowerów. Mówimy zarówno o rowerach standardowych, jak i o rowerach elektrycznych, ale także tandemach i przystosowanych do przewożenia towarów rowerach cargo – mówiła Radiu Piekary Małgorzata Węgiel–Wnuk z Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Bytom widzi ogromny potencjał rowerowy w swojej okolicy. Możliwość skorzystania z wypożyczalni rowerów traktuje także jako krok do rozwoju turystyki w mieście. Rower Metropolitalny ma być siecią pojazdów jednośladowych, w której będą obowiązywać równe zasady dla wszystkich 41 miast i gmin tworzących Metropolię.

Źródło informacji, zdjęcie: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.