Aktualności

Miasto pomaga sprzedawcom kwiatów

Dla handlarzy kwiatów miał być to czas dobrego utargu podczas dnia Wszystkich Świętych – pozwalający przetrwać zimę i przygotować się do następnych świąt.

Pomimo tego, że cmentarze są znów otwarte, sprzedawcy kwiatów i zniczy wiedzą, że ten rok poszedł na straty. By chociaż trochę zrekompensować część strat, z pomocą ruszyło nasze miasto. Pierwsi przedsiębiorcy złożyli już wnioski o wsparcie.

Zgodnie z decyzją podjętą przez prezydenta Bytomia, Miejski Zarząd Dróg i Mostów odkupi od bytomskich sprzedawców chryzantemy, które później trafią na mogiły, którymi opiekuje się jednostka miejska oraz do miejskich parków, gdzie zostaną ponownie zasadzone.

Wśród około 150 firm handlowych, którym MZDiM wydał decyzję na zajęcie pasa drogowego, około 60 jest z naszego miasta. To właśnie te firmy będą mogły starać się o wsparcie w postaci uchylenia decyzji na zajęcie pasa drogowego, dzięki temu nie poniosą kosztów z tym związanych, a także będą mogły sprzedać gminie część swojego towaru.

– Obecnie gromadzimy od przedsiębiorców informacje na temat form pomocy, z których chcieliby skorzystać. Mamy już pierwsze wnioski od firm zainteresowanych odsprzedaniem nam swoich chryzantem – mówiła Anna Bulanda, zastępca dyrektora ds. zieleni MZDiM.

Producenci i handlarze chryzantem doniczkowych mogą ubiegać się także o wsparcie rządowe. Pomoc finansową z ARiMR będą mogły uzyskać mikroprzedsiębiorstwa, małe albo średnie przedsiębiorstwa, które w związku z zamknięciem cmentarzy poniosły straty.

Więcej informacji – tutaj.

Źródło: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.