Sport

Medale w brydżu – młodzicy na podium

Reprezentanci Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu zdobyli dwa złote i dwa srebrne krążki w Mistrzostwach Polski Młodzików w brydżu sportowym.

W ubiegłym tygodniu (8-11 października) w Hotelu Senator w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Świetnie wypadli w nich brydżiści Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. W poprzedni czwartek złoty medal powędrował do Marianny Pantak w konkurencji par mikstowych w głównej kategorii U15 razem z Jakubem Marekwicą z BBTS Bielsko Biała. Natomiast w piątek miłą niespodziankę zrobił Oliwer Rubach, który zajął II miejsce w turnieju par open w najmłodszej kategorii U10.

Kolejne złoto zdobyła również w niedzielę Marianna Pantak w turnieju dziewcząt U15, a zaś Oliwer Rubach wywalczył drugi srebrny medal w rywalizacji chłopców U10.

Trenerem młodych zawodników jest Jerzy Matura, który od lat prowadzi w MDK nr 1 w Bytomiu sekcję brydża sportowego.

Źródło: bytom.pl

Zdjęcia: MDK nr 1 w Bytomiu