Sport

Reprezentanci Skarpy Bytom zdobyli srebrny i brązowy medal na Mistrzostwach Polski w bulderingu

Dziewczyny Zuzanna Mientus i Martyna Ciechanowska rewelacyjnie spisały się podczas rozgrywanych w Warszawie Mistrzostw Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w bulderingu. Reprezentantki KS Skarpa Bytom zdobyły srebrny i brązowy medal – co dało im miejsce na podium.

W tych zawodach rywalizowało ponad 130 sportowców z całej Polski, a wśród nich 11 reprezentantów klubu z Bytomia. W kategorii junior nasze zawodniczki wywalczyły dwa medale:
– Zuzanna Mientus – srebrny medal i tytuł wicemistrzowski,
– Martyna Ciechanowska – brązowy krążek.

Także warto dodać, że pozostali reprezentanci świetnie się spisali, a Zofia Bornus otarła się o medal, zajmując ostatecznie 5 miejsce.

Wszystkie wyniki naszych zawodników z bytomskiego klubu można zobaczyć na stronie Polskiego Związku Alpinizmu.

źródło: bytom.pl

zdjęcia: Tomasz Ciechanowski