marta król
Kultura

Marta Król – jazzowa bytomianka

Jedna z najpopularniejszych artystek jazzowych ze Śląska – Marta Król, po raz kolejny czaruje swoim głosem. Jazzowa bytomianka, właśnie wydała swój 4 album.

Marta Król – jazzowa bytomianka wydała nowy album. Na 4 już albumie znalazło się 12 kawałków, które głównie są autorskiej kompozycji Marty Król. W jakim stylu prezentuje się nowy krążek wokalistki? I co wiemy na jej temat?

Marta Król powraca z nowym albumem

„All about me” to muzyczna, utrzymana w nostalgicznym klimacie podróż ukazująca upływający czas i zmiany. Zmiany, które z biegiem lat wpisane są w nasze ludzkie życie. Na płycie obok jazzowej bytomianki usłyszymy grono czołowych wykonawców polskiej sceny jazzowej:

  • Pawła Tomaszewskiego – piano,
  • Andrzeja Święsa – kotrabas,
  • Pawła Dobrowolskiego – perkusja,
  • Przemysława Hanaja – gitara,
  • Sławomira Bernego – instrumenty perkusyjne.

Krótko o Marcie Król

Jazzowa wokalistka swoją przygodę z muzyką zaczynała w Bytomiu. Jest absolwentką bytomskiej szkoły Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Jest także laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali wokalnych.

Zdobyła I Nagrodę w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Wokalistów Debiuty w Lublinie. W 2006 roku wzięła udział w finale Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Carpathia Festival w Rzeszowie. Marta Król zdobyła także Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu. Jej debiutancki album „The first look” nominowano do Fryderyka w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku.

Zarówno fanów Marty Król, jak i tych, którzy nie zetknęli się z twórczością jazzowej bytomianki zapraszamy do obejrzenia najnowszego teledysku „Zmienia mnie czas”.

Premierę albumu zaplanowano na 22 marca 2021 roku.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.