po arradzie
Aktualności

Mamy pierwszą osobę, która wykupiła mieszkanie po Arradzie

Mamy pierwszą lokatorkę z Bytomia, która skorzystała z bonifikaty i wykupiła mieszkanie po Arradzie.

Mieszkanka lokum przy ulicy Siemianowickiej 68 jest pierwszą osobą, która skorzystała z bonifikaty i wykupiła mieszkanie po Arradzie. Wczoraj 7 stycznia został podpisany akt notarialny, dzięki czemu bytomianka stała się właścicielką lokum, w którym zamieszkuje.

Bytom rozpoczął finalizację pierwszych umów między gminę a lokatorami, którzy korzystają z bonifikaty wykupują mieszkania po upadłej spółce Arrada.

– Dzisiaj podpisana została pierwsza umowa z lokatorką przy ul. Siemianowickiej, a wkrótce zrealizujemy następne akty notarialne. Tym samym kolejni bytomianie staną się właścicielami lokalu, w których mieszkają – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Jak wygląda sytuacja mieszkań po Arradzie?

Miasto w 2020 roku przejęło w 2020 roku – 101 mieszkań i 2 budynki po upadłej spółce Arrada. Obecnie firma nazywa Ano Sp. z o.o. Orzeł Spółka Komandytowo-Akcyjna. Mieszkania i budynki kiedyś należały do zakładu Orzeł Biały. Po jej upadłości w 2015 roku mieszkaniami zarządzał syndyk, który ogłosił przetarg na ich sprzedaż. Te wszystkie lokale i budynki kupiła osoba prywatna za kwotę 5 mln zł. Jednak do 30 dni po podpisaniu przez nowego inwestora umowy miasto miało prawo ich pierwokupu i właśnie z tej możliwości włodarze Bytomia skorzystały.

Prezydent Bytomia tym samym przychylił się do licznych wniosków osób, które zamieszkują wykupione przez miasto nieruchomości oraz bytomskich radnych. Maciej Bartków i Grzegorz Nowak zabiegali o rozwiązanie tej istotnej kwestii dla bytomian.

W 2020 roku doszło do podpisania oświadczenia o wykonaniu prawa pierwokupu mieszkań

Dokładnie 10 lutego 2020 roku zostało podpisane oświadczenie o wykonaniu prawa pierwokupu 2 budynków i 101 lokali mieszkalnych po upadłej spółce. Tym samym za kwotę 5 mln zł gmina stała się właścicielem tych nieruchomości. Kilka miesięcy po tym, jak miasto nabyło ww. mieszkania i budynki – Wydział Obrotu Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Bytomiu – dzięki podjętym uchwałom – zaczął kierować oferty do nabycia lokali. Oferty lokali dostali pierwsi najemcy, którzy posiadają umowy na czas nieokreślony. Lokatorzy, którzy zdecydują się na wykup mieszkania mogą skorzystać z bonifikaty.

Propozycje wykupu dostali lokatorzy przy ulicy:
  • Siemianowickiej,
  • Jana Cybisa,
  • Gwareckiej,
  • Strzelców Bytomskich,
  • Józefa Chełmońskiego,
  • Piotra Woźniaka.

Warto dodać, że od października 2020 roku radni Rady Miejskiej podjęli już trzy uchwały umożliwiające ponad 50 lokatorom skorzystanie z bonifikaty przy zakupie mieszkań po upadłej spółce Arrada.

Źródło informacji: mojbytom.pl
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.