listy polecone bez znaczków
Aktualności

Listy polecone bez znaczków. Zastąpią je kody kreskowe

Listy polecone bez znaczków. Poczta Polska odchodzi od tego zwyczaju. Zastąpią je kody kreskowe. Czy ułatwi to pracę?

W maju nastąpi zmiana, listy polecone będą bez znaczków. Zastąpią je naklejki z kodem kreskowym. Znaczki nadal będzie można wykorzystywać do opłacenia listów zwykłych i celów kolekcjonerskich.

Te zmiany miały nastąpić na początku lutego, jednak jak podaje główny organ pocztowy w Polsce, przełożono ją na maj. Specjalnie, aby klienci mogli zwrócić już zakupione znaczki. Ma to ułatwić i usprawnić pracę.

listy polecone bez znaczków

– To nowoczesne i wygodne dla klientów rozwiązanie. Byliśmy gotowi wprowadzić je już w lutym tego roku, ale, odpowiadając na oczekiwania klientów, przełożyliśmy czas wdrożenia nowego rozwiązania o trzy miesiące – ocenił w komunikacie wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.

Jakie przesyłki będzie można nadawać bez znaczków?

Poczta Polska zaznaczyła, że wprowadza standaryzację opłaty dla przesyłek listowych rejestrowanych. Zarówno w obrocie krajowym, jak i w zagranicznym. Wszystkie te przesyłki będzie można nadawać w podobny sposób jak paczki czy przesyłki wartościowe – bez znaczka pocztowego.

Co klient musi zrobić, aby nadać przesyłkę bez znaczka pocztowego?

Wystarczy, że klient wypełni potwierdzenie nadania i przekażę przesyłkę do nadania pracownikowi Poczty Polskiej. Potwierdzenie wniesienia opłaty za przesyłkę będzie nanoszone przez pracownika poczty na dedykowanej nalepce R. Zostanie ona rozbudowa o specjalne pole.

Takie same rozwiązania stosują inni operatorzy pocztowi za granicą, m. in. Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Szwajcaria, Węgry i Słowacja.

Źródło informacji: rmf24.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.