Łagiewniki: Nowe oświetlenie w Parku Amendy
Aktualności

Łagiewniki: Zamontowano nowe oświetlenie w Parku Amendy

Właśnie zakończyły się prace w Parku Amendy w Łagiewnikach. Nie tak dawno pisaliśmy, że są aktualnie montowane nowe lampy by w parku było bezpieczniej.

W Łagiewnikach w Parku Amendy zakończono montowanie nowych lamp, by w tym miejscu było jaśniej, przyjemniej, a przede wszystkim bezpieczniej. Nikt z nas nie lubi chodzić po ciemnościach. Nowe latarnie stanęły w pobliżu stawu. Na treningach i spacerach od teraz będzie lepiej.

– Sukcesywnie poprawiamy jakość oświetlenia w naszym mieście. Oprócz poprawy bezpieczeństwa na bytomskich ulicach, dbamy też o takie miejsca, jak parki czy skwery. Część z nich wskazują nam sami bytomianie podczas spotkań – mówił zastępca prezydenta Michał Bieda.

Łagiewniki: Nowe oświetlenie w Parku Amendy

Łagiewniki: Nowe oświetlenie w Parku Amendy

To wyjątkowe i atrakcyjne miejsce na mapie Łagiewniki. Park Amendy rozciąga się między ogródkami działkowymi „Zygmunt” oraz „Jaśmin” przy ulicy Świętochłowickiej. Spacerowicze w parku uwielbiają najbardziej staw, który się znajduje się w łagiewnickim miejscu.

Łagiewniki: Nowe oświetlenie w Parku Amendy

W Parku Amendy zrealizowano projekt z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku. Pojawiło się wtedy wówczas częściowe oświetlenie wraz z monitoringiem. Teraz nastąpiła powiedzmy jego kontynuacja. Miejsce to zyskało kolejny 15 nowych lamp, które włączono do istniejącej instalacji. Koszt zadania to 90 tysięcy złotych.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.