nowe oświetlenie w parku amendy
Aktualności

Nowe oświetlenie w Parku Amendy

W łagiewnickim Parku Amendy aktualnie trwają prace związane z uzupełnianiem nowego oświetlenia. Nowe latarnie staną w kilku głównych punktach w parku.

Nowe oświetlenie powstaje w Parku Amendy w umownej dzielnicy Bytomia – Łagiewnikach. Lampy staną wokół stawu, a dzięki nim spacery jeszcze w listopadzie oraz treningi będą dla bytomian lepsze, przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

– Sukcesywnie poprawiamy jakość oświetlenia w naszym mieście. Oprócz poprawy bezpieczeństwa na bytomskich ulicach, dbamy też o takie miejsca, jak parki czy skwery. Część z nich wskazują nam sami bytomianie podczas spotkań – mówił zastępca prezydenta Michał Bieda.

Nowe oświetlenie w Parku Amendy

Niezwykły Park Amendy to miejsce, które znajduje się w umownej dzielnicy Bytomia – Łagiewnikach. Rozciąga się on pomiędzy ogródkami działkowymi „Zygmunt” oraz „Jaśmin” przy ulicy Świętochłowickiej. Spacerowicze za punkt główny upodobali sobie staw, który się właśnie tam znajduje.

Trzy lata temu w tym parku zrealizowane zadanie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wtedy, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Bytomia na terenie tego parku pojawiło się częściowe oświetlenie wraz z monitoringiem.

– Obecnie realizowany projekt jest niejako jego kontynuacją. Dzięki niemu w parku stanie 15 słupów oświetleniowych, które zostaną włączone do istniejącej instalacji – mówił zastępca prezydenta.

W ramach projektu, wykonawca wymieni również słupy latarń, które z powodu ogromnej korozji części przyziemnej będą niestety niemożliwe do naprawy i dalszego użytku. Wykonawca wykonał już w Parku Amendy ziemną linię kablową, która zasila ów latarnie. Koszt zadanie wynosi około 130 tysięcy złotych.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie: Wikipedia Adrian Tync

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.