przebudowa ulicy Górnośląskiej
Aktualności

Łagiewniki: Umowa podpisana. Kiedy ruszy przebudowa ulicy Górnośląskiej?

Podpisano umowę na przebudowę 140 metrowego odcinka ulicy Górnośląskiej w Bytomiu. Kiedy ruszą pierwsze prace?

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę odcinka 140 metrowego ulicy Górnośląskiej, a kończącego się na ulicy Świętochłowickiej w Łagiewnikach. Firma, które będzie realizował inwestycję to JKM Sp. z o.o. z Mikołowa. Zadanie będzie kosztowało ponad 387 tysięcy złotych.

– Sukcesywnie realizujemy przebudowę dróg w naszym mieście. W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę na przebudowę ul. Gwareckiej, bocznej Woźniaka i Strzelców Bytomskich II oraz ciągu pieszego wzdłuż ulicy Chorzowskiej – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia – Przebudowa ul. Górnośląskiej to kolejna inwestycja drogowa, jaka będzie realizowana w naszym mieście. W najbliższym czasie podpiszemy jeszcze ważną umowę na przebudowę skrzyżowania ul. Bławatkowej i Stolarzowickiej w Miechowicach – dodał Michał Bieda.

Jakie prace zaplanowano w ramach przebudowy ulicy Górnośląskiej?

W ramach prac nie tylko wchodzi przebudowa bytomskiej ulicy, ale także zjazdy utwardzone do posesji, chodniki oraz zatoka parkingowa. Odtworzone zostaną również wpusty uliczne – 6 kompletów, wykonane będą regulacje istniejących studni rewizyjnych – 8 kompletów, skrzynek zaworów wodociągowych i gazowych w jezdni – 10 kompletów oraz studni teletechnicznych – 3 komplety. Po zrealizowaniu robót drogowych zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe.

Kiedy ruszy przebudowa?

Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na realizację zadania, od dnia podpisania umowy. Prace będą wykonywane wiosną 2022 roku, ale jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to nawet i szybciej.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.