Aktualności

Nowe wiaty przystankowe komunikacji miejskiej w Bytomiu

Pojawiły się nowe wiaty przystankowe komunikacji miejskiej w czterech lokalizacjach w Bytomiu. W jakich miejscach stanęły?

Miasto postawiło nowe wiaty przystankowe w trzech lokalizacjach w Bytomiu: Rozbarku, Zamłyniu i Łagiewnikach. Dwie stanęły w Rozbarku: Dom Kopalni i Droga do Szybu Lompy, jedna stanęła w Zamłyniu przy Zabrzańskiej, a ostatnia w Łagiewnikach na Krzyżowej.

– O postawienie nowych wiat przystankowych apelowali mieszkańcy oraz radni Rady Miejskiej. Stanęły one na przystankach, które z jednej strony nie posiadały dotąd wiaty przystankowej, zaś z drugiej są coraz częściej wykorzystywane przez pasażerów komunikacji miejskiej – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Nowe wiaty przystankowe komunikacji miejskiej w Bytomiu

Na Rozbarku stanęły dwie nowe wiaty przystankowe – Rozbark Dom Kopalni i Rozbark Droga do Szybu Lompy, z których korzystają pasażerowie autobusów nr: 42, 85, 91, 148, i 185. Dzięki tym autobusom możemy skierować się w stronę Piekar Śląskich, Brzezin Śląskich, Osiedla Wieczorka, Siemianowic Śląskich, Czeladzi, Będzina, Sosnowca i Pyrzowic.

nowe wiaty przystankowe

nowe wiaty przystankowe

Zaś w Zamłyniu nowa wiata stanęła przy ulicy Zabrzańskiej, zaraz obok wiaduktu kolejowego. Tam pasażerowie korzystają z takich linii autobusowych jak: 118, 121, 146, 183 i 227. Stąd możemy dostać się w stronę Łagiewnik, Szombierek, Miechowic, Bobrka i Kolonii Zgorzelec, ale i również Rudy Śląskiej oraz jej dzielnic.

nowe wiaty przystankowe

Nowiutką wiatę znajdziemy również w Łagiewnikach na przystanku autobusowo-tramwajowym Łagiewniki Krzyżowa. Przystanek znajduje się przy ulicy Łagiewnickiej i Krzyżowej oraz w pobliżu popularnego pośród mieszkańców Bytomia – parku Amendy. Warto wspomnieć, że przystanek ten obsługuje takie linie autobusowe jak: 127 i 201 w kierunku Łagiewnik, Kolonii Zgorzelec i Szombierek, ale także Świętochłowic oraz Chorzowa Batorego oraz linie tramwajowe o numerze: 7, 17 i 39, które kierują się w stronę placu Sikorskiego w Bytomiu.

Koszt wszystkich nowych wiat przystankowych wyniósł Bytom – 32 tysiące złotych, a montażem zajęła się firma Budotechnika Sp. z o.o,. z Pilchowic.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.