sukces młodych projektantek
Aktualności

Kolejny sukces młodych projektantek z bytomskiej szkoły

Mamy samych zdolnych uczniów w szkołach w Bytomiu. No i proszę, kolejny sukces młodych projektantek z bytomskiej szkoły.

Dziewczyny uczą się w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Wzięły udział w półfinale 27 Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mała Pętelka”, który odbył się w Poznaniu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby. Jak poradziły sobie dziewczyny? Śpiewająco! Bowiem, mamy kolejny sukces młodych projektantek z bytomskiej szkoły.

Konkurs dla krawców i projektantów w Poznaniu

„Formy dynamiczne w projektowaniu ubioru i fryzur” oraz „Elementy sztuki ludowej w modzie z wykorzystaniem rękodzieła oraz technik tradycyjnych” – w takiej tematyce były utrzymywane kreacje młodych projektantek z bytomskiej szkoły. Dziewczyny startowały w półfinale 27 Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mała Pętelka” w Poznaniu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby.

młodych projektantek

Uczennice kształcące się w zawodzie technik przemysłu mody – Oktawia Chmura, Oliwia Gąsecka, Sylwia Mazurkiewicz i Iwona Gruszczyk – zaprezentowały swoje kolekcje w półfinale konkursu. Tłem zdjęć dla ich kreacji w kolekcji były zabytkowe wnętrza gmachu Muzeum Górnośląskiego przy ulicy Korfantego 34.

Oktawia Chmura ze swoja kolekcja „Unikalna podstawa” przeszła do finału konkursu. Finał konkursu odbędzie się 8 kwietnia w Poznaniu. Z kolei kolekcja Oliwii Gąseckiej zostanie zaprezentowana na wybiegu podczas eventu modowego 27 marca w Krakowie „Cracow Fashion Awards”. Kreacje uszyto pod okiem Katarzyny Kęsik, Joanny Miliszewskiej oraz Anny Rybkowskiej w Bytomskim Ośrodku Edukacji.

Nowy kierunek w bytomskiej szkole

Od nowego roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu powstanie nowy kierunek kształcenia. Będzie to technik stylista. Uczniowie, którzy zdecydują się na naukę w tym kierunku, będą doskonalić umiejętności z zakresu odzieżownictwa, fryzjerstwa i wizażu.

Będą także uczyć się:

  • wykorzystywać umiejętności projektowania,
  • wykonywania kolekcji wyrobów odzieżowych,
  • wiedzy z zakresu doboru barw kolorystycznych, fryzury i makijażu.

Źródło informacji: mojbytom.pl
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.