pck w bytomiu
Aktualności

Dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Bytomiu została wyróżniona

W piątek 19 marca 2021 roku wyróżniona została dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Bytomiu – Iwona Węgorowska. Jakie to było odznaczenie?

Dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Bytomiu Iwonę Węgorowską odznaczono Medalem Srebrnym za długoletnią służbę. To wyróżnienie jest nadawane przez prezydenta Rzeczpospolitej Polski Andrzeja Dudę. Wręczenia Medalu Srebrnego dokonał w imieniu prezydenta RP, Dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK – Bogdan Ogrocki.

PCK w Bytomiu. Historia pani Iwony Węgorowskiej

Pani Iwona jest pracownikiem PCK od 1997 roku. Od 9 lat jest członkiem Klubu HDK PCK „Oskard”. Za swoją wzorową pracę i działalność charytatywną odznaczono ją Odznaką Honorową PCK IV i III stopnia. Działalność społeczna pani Dyrektor w znacznym stopniu, wykracza poza jej obowiązki zawodowe. Bardzo dużo razy po godzinach pracy i w dni wolne od zajęć uczestniczy w spotkaniach z działaczami i krwiodawcami, ale nie tylko. Dodatkowo bierze udział w szkoleniach i innych akcjach organizowanych przez Kluby Honorowych Dawców Krwi i Oddział Rejonowy w Bytomiu. Takich jak:

  • „Wyprawka dla Żaka”,
  • kwesty,
  • festyny w szkołach,
  • prelekcje z pierwszej pomocy.

Pani Iwona także bierze udział w zbiórce publicznej „Godne Dzieciństwo” przy współpracy z siecią marketów Tesco. Z inicjatywy pani Dyrektor od 2006 roku organizowane są cały czas, coroczne akcje poboru krwi „Bytomska Wampiriada”. Podczas tej akcji jest od 30-40 krwiodawców, którzy oddają krew, a w głównej mierze to młodzież szkolna.

Dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Bytomiu – robi bardzo wiele dla innych

Pani Iwona jest również członkiem komisji ds. przyznawania funduszy i dotacji przy Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Dzięki ścisłej współpracy z Bytomską Radą Działalności Pożytku Publicznego przyczyniła się do wyróżnienia przez Prezydenta Miasta Bytomia dwoma tytułami „Bytomskiego Anioła Wolontariatu” w 2011 i 2019. 13 lat temu rozpoczęła realizację na terenie naszego miasta, zadania z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących. Od 2014 roku kontynuuje Program Operacyjny – Pomoc Żywnościowa. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Dzięki corocznie składanym przez panią Dyrektor ofertom konkursowym OR PCK w Bytomiu, otrzymuje dofinansowanie z gminy Bytom. Dzięki dotacji można zorganizować Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, Małego Ratownika, Olimpiadę Zdrowego Stylu Życia PCK, itp. Do 2019 roku uczestniczyła w zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego Tour De Pologne w Bytomiu oraz Tarnowskich Górach.  Z inicjatywy pani Iwony przy współpracy razem z Prezesem Klubu HDK PCK „Skarbek”, od 2019 roku Oddział Rejonowy PCK w Bytomiu bierze czynny udział w akcji honorowego oddawania krwi w Woźnikach.

Największe osiągnięcia pani Dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Bytomiu

Jednym z największych osiągnięć pani Iwony w ostatnich latach jest coroczna bezpłatna pomoc w rozliczaniu zeznań podatkowych dla mieszkańców Bytomia oraz miast ościennych. W 2020 roku dzięki ogromnej determinacji po godzinach pracy i dniach wolnych od pracy udaje się pani Iwonie po prawie 19 latach, wygrać przetarg na usługi opiekuńcze i opiekuńczo specjalistyczne w Piekarach Śląskich. W momencie ogłaszania epidemii koronawirusa była głównym organizatorem załatwienia i szycia maseczek, rękawiczek, płynów do dezynfekcji, które to przywoziła własnym samochodem z miast ościennych.

Pani Iwona jest niezmiennie od wielu lat zaangażowana w swoją pracę, która nienaznaczona wrażliwością i empatią byłaby pracą bezużyteczną. Bytomianka swoją postawą udowadnia, że niesienie pomocy to nie tylko realizowanie obowiązków służbowych. Przede wszystkim wypełnianie życiowej misji, niesienie nadziei dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Słowa Cycerona, które idealnie odzwierciedlają postawę cechującą pracę Pani Iwony na rzecz Polskiego Czerwonej Krzyża:

„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.”

Źródło informacji, zdjęcia: Materiały prasowe PCK w Bytomiu

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.