ceremonia otwarcia lodowiska
Sport

Kiedy odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia lodowiska?

Była konferencja prasowa, były dni otwarte, a teraz czas na konkretne rzeczy – ceremonia otwarcia lodowiska w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego 71.

31 maja była konferencja prasowa wraz ze zwiedzaniem lodowiska, na której nasza redakcja miała przyjemność być – materiał wideo z relacji znajdziecie na naszym kanale Youtube i facebooku. Później od 1 czerwca bytomianie mogli skorzystać z dni otwartych i przygotowanych dla nich specjalnych atrakcji. No i co za tym wszystkim się kryje – ceremonia otwarcia Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów.

Kiedy odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia lodowiska?

Już w najbliższą sobotę, czyli 12 czerwca – odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów. A tam na nas czeka mecz pokazowy, w którym wystąpią dwie drużyny Polonii Bytom: Mistrzynie Polski Kobiet kontra Mistrzowie Młodzieżowej Hokej Ligi. Na spotkaniu pokazowy zostaną uhonorowani Mariusz Puzio i Franciszek Kukla. Koszulki z ich nazwiskami zawisną pod konstrukcją dachu. Całe wydarzenie zacznie się o godzinie 16:00. W ceremonii otwarcia uczestniczyć będą między innymi:

  • prezydent Bytomia Mariusz Wołosz,
  • Tadeusz Nikodemowicz – jeden z patronów lodowiska, wybitny trener Polonii Bytom oraz były zawodnik niebiesko-czerwonych.

Pokazowy mecz na lodzie

W meczu pokazowym na lodzie – hokeistki Polonii Bytom, które w ostatnim sezonie triumfowały w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet, zmierzą się z hokeistami Polonii, którzy z kolei w minionych rozgrywkach zwyciężyli w Młodzieżowej Hokej Lidze. Jest to najwyższa klasa rozgrywek w Polsce. Po spotkaniu przedstawiciele PZHL wręczą złote medale obu drużynom oraz bytomskiemu zespołowi, który zdobył mistrzostwo Polski juniorów.

Koszulki legend

Podczas ceremonii otwarcia lodowiska im. Braci Nikodemowiczów będą uhonorowani Mariusz Puzio – były wspaniały napastnik oraz Franciszek Kukla – były świetny bramkarz. Koszulki z ich nazwiskami zawisną pod konstrukcją dachu. W lutym kibice wybrali najlepszych zawodników Polonii Bytom w historii. Głosowanie składało się z II etapów. W pierwszym mieszkańcy typowali najlepszych zawodników wszech czasów pod postem na fanpage’u KH Polonii Bytom. Do drugiego etapu zaś zakwalifikowało się pięciu zawodników: Mariusz Puzio, Franciszek Kukla, Krystian Sikorski, Jerzy Christ i Andrzej Kądziołka. Głosowanie odbyło się na profilu facebookowym naszego miasta, a tam kibice wybrali najlepszego hokeistę spośród wspomnianej piątki. Najwięcej – 499 głosów – otrzymał Mariusz Puzio, drugie miejsce zajął Franciszek Kukla – 467.

– Różnica liczby głosów oddanych na dwie legendy bytomskiego hokeja była niewielka, dlatego postanowiliśmy uhonorować obu zawodników – mówił Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Podczas sobotniego wydarzenia zostaną również wręczone odznaczenia „Za Zasługi dla Sportu” oraz „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”.

Wejściówki na ceremonię otwarcia

Dziś od godziny 10:00 ruszył system rezerwacji wejściówek na ceremonię otwarcia lodowiska na stronie www.osir.bytom.pl. Ze względu na panujące restrykcje dostępnych będzie tylko 100 wejściówek. Limit na osobę wynosi 4 wejściówki.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.