pogoda
Aktualności

Jaka będzie pogoda na ten tydzień? Pogoda Cię zaskoczy!

Jak będzie wyglądał ostatni tydzień stycznia? Czy zima jeszcze do nas przybędzie? Na pewno pogoda niejednego z Was jeszcze zaskoczy.

Ostatni tydzień stycznia, póki co upłynie pod znakiem zimowej pogody. Takiej z opadami śniegu, zamieciami i zawiejami śnieżnymi. Czasem przejściowo, będzie padał deszcz i deszcze ze śniegiem. Za to na wschodzie Polski opady śniegu chwilami będą bardzo intensywne. Pogoda nas jeszcze zaskoczy. Pod koniec tygodnia nad północny wschód napłynie zimne powietrze, a nocą temperatura spadnie do -10°C.

Jak będzie wyglądała pogoda na poszczególne dni tygodnia?

Wtorek i środa

Przewaga zachmurzenia całkowitego i dużego oraz na wschodzie intensywne opady śniegu. Prognozowany jest przyrost grubości śniegu miejscami nawet(!) o 10 cm do 20 c. Silny wiatr, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Czwartek

W ten dzień nie co mniej chmur na południu Polski i bez opadów w tej części kraju. Następnie na północy opady śniegu, deszcze ze śniegiem i deszczu.

Piątek i sobota

Znowu zachmurzy się w całej Polsce i padać będzie deszcz, deszcze ze śniegiem i śnieg. Lokalnie wystąpią również opady marznące, które spowodują gołoledź. W nocy, z piątku na sobotę temperatura powietrza na północnym wschodzie obniży się aż do -10°C. Na wybrzeżu wiatr dość porywistym, do 70 km/h. Zaś w sobotę zachmurzenie duże z opadami śniegu. Na północnym wschodzie intensywne opady. Cały czas dość silny i porywisty wiatr, który spowoduje zawieje i zamiecie śnieżne.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.