bytomskiej drogówki
Aktualności

Podsumowanie piątkowych działań bytomskiej drogówki

Podsumowanie bytomskiej drogówki z piątkowych działań „NURD”. Stróże prawa ujawnili 59 wykroczeń.

Bytomska drogówka w ubiegły piątek prowadziła działania „NURD”. Funkcjonariusze bytomskiej drogówki prowadzili działania w godzinach od 6:00 do 22:00. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w Bytomiu.

Jak wyglądały działania bytomskiej drogówki?

Piesi to też uczestnicy ruchu drogowego. To oni stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników. Ciągły wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje na stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. W piątek policjanci z bytomskiej drogówki prowadzili działania pod hasłem „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, czyli „NURD”. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych. Również zwracali uwagę na zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci z drogówki sprawdzali stan techniczny pojazdów i obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami, nakładano mandaty. Mundurowi zwracali uwagę czy piesi posiadają elementy odblaskowe.

Ile osób złamało przepisy ruchu drogowego?

Stróże prawa ujawnili łącznie 59 wykroczeń. 53 z nich to wykroczenia popełnione przez kierowców pojazdów mechanicznych, wobec osób pieszych. Pozostałe 6 to wykroczenia popełniane przez osoby piesze.

Odblaski i kamizelki odblaskowe rozdawane przez drogówkę z Bytomia w ramach działań „NURD”

W trosce o bezpieczeństwo bytomian, policjanci z drogówki rozdawali odblaski i kamizelki odblaskowe pieszym. W warunkach niedostatecznej widoczności na drodze, kierujący później zauważa pieszego, niż zwykle. Szczególnie tego, który jest ubrany w ciemną odzież. Drogówka z Bytomia zachęca pieszych, aby nosili elementy odblaskowe, również w terenie zabudowanym. Taki malutki element sprawia, że pieszy staje się bardziej widoczny dla kierowcy pojazdu mechanicznego.

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.