nowej hali lodowiska w bytomiu
Sport

Jak mają się sprawy na placu budowy nowej hali lodowiska w Bytomiu?

Prace w nowej hali lodowiska w Bytomiu postępują szybkim tempem. Nie tak dawno pisaliśmy o montażu krzesełek na trybunach. Teraz pora na kolejną część.

W nowej hali lodowiska w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego prace powoli dobiegają ku ukończeniu. Ostatnio wspominaliśmy o montażu krzesełek na trybunie hali lodowiska. Co tym razem udało się zamontować na nowym obiekcie sportowym? Sprawdźmy to.

Co słychać na placu budowy nowej hali lodowiska w Bytomiu?

Na innowacyjnym obiekcie sportowym rozpoczął się właśnie montaż band wokół tafli lodowiska, a na zewnątrz trwają prace związane z elewacją wizerunku hokeisty. Póki co płyty elewacyjne są przykryte specjalną folią. Jednak już za niedługo poznamy efekt końcowy prowadzonych tam prac.

Ostatnio pisaliśmy, że na nowej hali lodowiska zamontowano na trybunie wschodniej i zachodniej łącznie 1156 krzesełek, a na trybunie VIP 96 miejsc. W sumie na obiekcie sportowym będzie 1252 miejsc siedzących.

Warto nadmienić, że wykonawca nowego obiektu prowadzi w hali prace wykończeniowe związane z montażem płytek ceramicznych i sanitariatów w łazienkach. Montowane także są szafki w szatniach dla zawodników oraz trwają prace malarskiej w pomieszczeniach i ostatnie prace w sali gimnastycznej.

Dodatkowo realizowane są także prace związane z montażem żelbetowych stopni zewnętrznych schodów. Na lodowisku zamontowano inteligentny system oświetlenia, który umożliwia sterowanie światłami podczas imprez hokejowych oraz tablicę wyników.

Budowa nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowanych w naszym mieście. Na tym projekcie inwestycyjnym skorzystają wszyscy bytomianie.

Budowa innowacyjnego obiektu sportowego w Bytomiu

Główną konstrukcję nośnej hali lodowiska wykonano w technologii żelbetowej monolitycznej. Natomiast konstrukcję dachu wsparto na drewnianych dźwigarach. Budynek administracyjny będzie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość. Ponadto w hali lodowiska powstanie zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów.

Hala lodowiska będzie spełniała również wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie jak bezpieczeństwa w hali, zaplanowano lokale dla policji i straży pożarnej. Będzie to w sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i autokarów. Będą nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Nowa hala lodowiska za prawie 42 miliony złotych

Innowacyjna hala lodowiska będzie kosztowała około 42 mln złotych, z czego aż 15 mln miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nowa hala lodowiska będzie nosiła imię Braci Nikodemowiczów. Z obiektu sportowy będziemy mogli korzystać jeszcze w tym roku.

Galeria zdjęć:

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.