ule z elektrośmieci w bytomiu
Aktualności

Ekologiczne ule z elektrośmieci w Bytomiu

Ekologiczne ule z elektrośmieci powstaną w Bytomiu. Będą zbudowane z elektrośmieci, których pozbywają się mieszkańcy miasta. Gdzie na początku trafią takie ule?

Ule z bębnów od pralek, piloty telewizyjnych i innych elektrośmieci. W Bytomiu powstaną ekologiczne ule z elektrośmieci. Pod koniec 2020 roku stanęły nowe pojemnik na odpady elektryczne. Do nich właśnie można wyrzucać elektrośmieci.

Powstaną ekologiczne ule z elektrośmieci w Bytomiu. Gdzie?

Tak jak wspomnieliśmy, pod koniec ubiegłego roku stanęły w Bytomiu pojemnik na elektrośmieci. Pojawiły się one w 25 punktach w mieście. Do nich możemy wrzucać stare żelazka, baterie, telefony czy też komputery. Teraz z tych elektrośmieci powstaną ekologiczne ule.

– Można powiedzieć, że to jest takie podwójne ekologiczne działanie. Prawdopodobnie takie ule znajdą się w pasiekach w Miechowicach i na Stroszku. No i jesteśmy też w kontakcie z pszczelarzami, którzy – jeżeli będą oczywiście tutaj zainteresowani – mogą takie ule otrzymać – mówił Tomasz Sianecki z bytomskiego magistratu Radiu eM.

Stare sprzęty bytomianie mogą wyrzucać do czerwonych pojemników, a na każdym z nich znajduje się symbol pszczoły. Na ten temat dla Radia eM wypowiadają się mieszkańcy Bytomia.

„Bardzo ciekawe, można wykorzystać jakieś rzeczy, które śmiecą.”

„Pszczoły są niezastąpione w ekosystemie. No a dwa to śmieci trzeba też gdzieś składować i coś z nimi robić, i trzeba się ich pozbywać, ale nie w taki sposób, żeby je wyrzucać do lasu i truć nas wszystkich dookoła. Więc jeśli jest jakaś możliwość, żeby dobrze zagospodarować to oczywiście – jak najbardziej.”

„Jak pszczoły znikną, to my znikniemy.”

Na początku pierwsze ekologiczne ule mają powstać na Stroszku i w Miechowicach. Warto dodać, że zajmą się nimi profesjonalni pszczelarze, a obok miejskiej pasieki staną specjalne tablice edukacyjne.

Źródło informacji, zdjęcie: Radio eM

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.