lekcje w szkołach
Aktualności

Jak będą wyglądały lekcje w szkołach od 18 stycznia?

Każdy z nas zadaje sobie pytanie – jak będą wyglądały lekcje w szkołach podstawowych od 18 stycznia? O bezpieczeństwo uczniów mają zadbać dyrektorzy placówek.

Maksymalne ograniczenie kontaktu między klasami i ci sami nauczyciele z tymi samymi uczniami. Szkoły podstawowe przygotowują się na ponowne otwarcie i przyjęcie uczniów klas 1-3, którzy wrócą do nauki stacjonarnej już w najbliższy poniedziałek – 18 stycznia. Jak będą wyglądały lekcje w szkołach?

O bezpieczeństwo uczniów na lekcjach w szkołach mają zadbać dyrektorzy

W szkole, ale bez kontaktu z innym uczniami i najlepiej z jedną klasą na piętrze. To szczegółowe wytyczne dotyczące powrotu dzieci klas 1-3 do sal lekcyjnych. Najmłodsi uczniowie już w następny poniedziałek ponowne zasiądą w szkolnych ławkach. Zapewnieniem bezpieczeństwa uczniów mają zająć się dyrektorzy szkół.

– Obligują dyrektorów szkół do tego aby zapewnili minimum kontaktów między klasami, między oddziałami. Naczelna zasada tych wytycznych sanitarnych dotyczy tego aby jedna klasa, jedna grupa uczniów przebywała w jednej sali pod opieką jednego lub tych samych nauczycieli. Tak aby nie komunikowała się w żaden sposób z pozostałymi klasami – mówiła śląska kurator oświaty, Urszula Bauer.

Lista restrykcji narzuconych przez rząd jest bardzo długa.

– Należy zadbać o odpowiednie przygotowanie miejsc do spożywania posiłków. Oczywiście sanitarne wytyczne zawierają również informację co należy zrobić aby zapewnić bezpieczeństwo w sytuacji wystąpienia zagrożenia zakażeniem COVID wśród uczniów lub nauczycieli – wyliczała Urszula Bauer.

Na Śląsku do szkół podstawowych wróci dokładnie 128 tysięcy uczniów klas 1-3. Blisko 20 tysięcy nauczycieli, którzy się nimi zaopiekują.

Źródło informacji: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.